Skip to main content
search
Aktualności

Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki

By 16 października 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 października 2018 przez admin

DSC03251mosW Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach 13 października miał miejsce Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Rywalizowało 17 par. I miejsce zdobyli Stefan Brzózka i Krzysztof Hłąd, II miejsce: Jan Skuciński i Jerzy Pasich, a III miejsce: Szymon Superson i Bartosz Bunar. Nad organizacją czuwał Marek Płachta, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Zaczęło się w 2013 roku od wtorków brydżowych, dziś brydżyści w naszej gminie spotykają się trzy razy w tygodniu i w Bibicach i w Zielonkach. Do spotkań w poniedziałki i wtorki oraz w czwartki zachęca propagator tego sportu, i sportu w ogóle, były radny z Bibic Stefan Łysek. Za jego sprawą zorganizowano w 2015 pierwszy w gminie Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. Od tego czasu zawodów odbyło się już kilka, w tym o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki i dyrektora CKPiR.
Zawody trwały około czterech godzin. Jako że była nieparzysta liczba par, w każdej rundzie pauzowała jedna para. Wynik ważył się do końca, a na ostateczny pracowały wszystkie pary.  Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia Paweł Skałacki. Zwycięska para brydżystów Stefan Brzózka i Krzysztof Hłąd reprezentują Częstochowę, grają w brydża towarzysko. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali puchary, a każdy z uczestników – pamiątkowy dyplom. Dekoracji zwycięzców dokonał wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Trzeba być skoncentrowanym i się pilnować, gorzej jak się popuści wodze fantazji – mówi Krzysztof Hłąd pytany o receptę na brydżowy sukces. Podkreśla też, że jego partner Stefan Brzózka, lat 87, jest utytułowanym szachistą, grał w narodowej drużynie na szachowej olimpiadzie. – Dobry szachista to też dobry brydżysta – dodaje.
Uczestnicy byli zbudowani udziałem młodzieży w turnieju. Szymon Superson, zdobywca trzeciego miejsca, jest laureatem nagrody sportowej gminy Zielonki. Już w chwili wręczenia nagród w kwietniu wójt Bogusław Król zachęcał Szymona do gry ze starszymi brydżystami i udziału w gminnych turniejach. Szymon Superson grał z kolegą Bartoszem Bunarem, a brydża ćwiczą m.in. w ramach zajęć w liceum. Drugą młodzieżową parą było rodzeństwo: Łucja Ciborowska i Konrad Ciborowski.
Brydż w gminie Zielonki trzyma się mocno. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC02901
DSC03201
DSC03221
DSC03227
DSC03218
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content