Turniej Brydżowy o Puchar Wójta Gminy Zielonki

By 15 października 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 października 2019 przez admin

turniej

12 października w budynku wielofunkcyjnym w Batowicach miał miejsce Turniej Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki. W rywalizacji wzięło udział 21 par. Pierwsze miejsce zdobyli: Małgorzata i Janusz Wadowscy, drugie miejsce zajęli Jacek Rąpała i Tadeusz Sieńko, trzecie miejsce zajęła para Krystyna Grzegorzewska i Andrzej Żugaj.

Organizatorem Turnieju było  Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, które reprezentował dyrektor Marek Płachta. Zawody otworzył wójt gminy Zielonki Bogusław Król, a turniej sędziował Zbigniew Sagan. Wśród turniejowych par były nie tylko te z gminy Zielonki, ale i z Częstochowy. Brydżyści rywalizowali przez 5 godzin. Inicjatorem kolejnego już turnieju brydżowego był Stefan Łysek. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy oraz puchary, a każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju. Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Każdy uczestnik mógł skorzystać z bufetu kawowego i zjeść coś na słodko, a na zakończenie był ciepły posiłek.
Przypomnijmy, iż od 2013 roku wielbiciele brydża mogą spotykać się i grać. W gminie Zielonki inicjatorem takiej formy spędzania wolnego czasu jest były radny z Bibic Stefan Łysek. To on też był pomysłodawcą pierwszego Turnieju Brydża Sportowego o Puchar Wójta Gminy Zielonki, który miał miejsce w 2015 roku. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom.