Skip to main content
search
Aktualności

Turniej „Licz i ćwicz”

By 4 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 listopada 2013 przez admin

IMG 6638zmn

30 października w gimnazjum im. Jana Pawła II w Zielonkach odbyła się pierwsza edycja Turnieju Lider 2013/2014. To już kolejny rok rywalizacji o miano najlepszej klasy w szkole. Październikowy Lider odbywał się pod hasłem „Licz i ćwicz” i, jak sama nazwa wskazuje, rywalizowali ze sobą najlepsi sportowcy i matematycy w szkole.

Ci ostatni prezentowali swoje umiejętności w „Błyskawicznym Konkursie Matematycznym”, rozwiązując krzyżówki, łamigłówki i zagadki logiczne. W tej konkurencji zwyciężyli zawodnicy klasy II A.
Drużyny sportowe pokonywały matematyczny tor przeszkód, w którym oprócz wielu zadań sprawnościowych można było zdobyć punkty za krzyżówkę matematyczną. Był także konkurs drużyn w rzutach do kosza, w którym niecelny rzut należało „odpokutować” wykonując rachunki pamięciowe.
Bardzo widowiskową konkurencją były „skoki dodawane”, gdzie oprócz skoczności zawodników liczyły się także ich wiadomości z matematyki, za które można było zdobyć dodatkową odległość. Zawody zakończyła sztafeta z Pitagorasem, bieg sztafetowy po trójkącie i rozwiązanie zadania o trójkącie ukrytego w pałeczce.
Liderem została klasa III A, zaś na miejscach drugim i trzecim po zaciętej walce uplasowały się klasy II C i II A.
Turniejowi przygotowanemu przez nauczycielki wychowania fizycznego Anetę Dragosz i Agnieszkę Wypijewską oraz matematyki Alicję Boczar towarzyszyły naprawdę duże emocje sportowe, a powtórka wiadomości z matematyki odbywała się w zawrotnym tempie.

ZS w Zielonkach

IMG 6694zmn
IMG 6685zmn
 IMG 6651zmn

 

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content