Skip to main content
search
Relacje

Turniej warcabowy czas zacząć

By 13 marca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 marca 2014 przez admin

warcaby

 

12 marca w Centrum Integracji Społecznej odbył się Międzyszkolny Turniej Warcabowy gminy Zielonki. 44 zawodników podzielonych na dwie grupy wiekowe grało w systemie szwajcarskim – siedem rund po 15 minut. W kategorii dzieci pięcio- i sześcioletnich zwyciężył Kamil Zontek, a wśród uczniów klas od I-III Michał Sierant.

Uczniowie pięciu szkół w gminie Zielonki oraz dwóch przedszkoli samorządowych mają okazję, w ramach bezpłatnych  zajęć, uczyć się grać w warcaby i szachy i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli. W Bibicach są to: Katarzyna Niechaj i Monika Stępień, w Korzkwi Dawid Kmak oraz Wioletta Kopek-Puchała, w Owczarach Dorota Stolarzewicz i Ewa Ozga, w Woli Zachariaszowskiej Felicja Habdank, a w Zielonkach Zbigniew Rosner. Co roku mają okazję wspólnie rywalizować w turniejach. Tegoroczne warcabowe spotkanie było pełne emocji i wzruszeń, a każdy z uczestników starał się osiągnąć jak najlepszy wynik.
Zbiłem trzy pionki w jednym ruchu – cieszył się przedszkolak Maciek Jantak z Zielonek.
Coroczne turnieje są organizowane przez Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.
To jest lekcja samodzielności – mówił Mateusz Zając, sędzia, który czuwał nad przebiegiem tegorocznego spotkania.
Podczas dekoracji zwycięzców panował iście olimpijski nastrój, a to za sprawą wręczanych medali.
W kategorii klas I-III pierwsze miejsce i złoty medal otrzymał Michał Sierant ze szkoły podstawowej w Bibicach, srebro i drugie miejsce Miłosz Chytrzyński również ze szkoły podstawowej w Bibicach, a trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Kamil Kosowski ze szkoły podstawowej w Zielonkach.
W grupie pięcio- i sześciolatków trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie szkoły podstawowej w Zielonkach. Złoty medal Kamil Zontek, srebrny Kacper Dudek, a brązowy Tobiasz Surma. Tuż za podium znalazła się Zuzanna Osmenda z przedszkola samorządowego w Węgrzcach.

–  Dziś każdy z was wygrał – mówił na zakończenie imprezy wójt gminy Zielonki Bogusław Król wręczając każdemu z uczestników pamiątkowy medal – Trenujcie intensywnie i zapraszam was na kolejny turniej już za rok.
KB

warcaby1

warcaby2

warcaby3

warcaby4

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content