Turniejowy szach-mat

By 28 marca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2014 przez admin

szachy

Prawie 70 graczy wzięło udział w gminnych zawodach szachowych, które odbyły się 26 marca w sali Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach. Pierwsze miejsce zdobyli: Kamil Zontek z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, Maksymilian Gumula i Konrad Ciborowski ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach oraz Dominik Wielgórski z Gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej.

Turniej rozgrywano w systemie szwajcarskim, w siedmiu rundach po 15 minut każda. Nad jego przebiegiem czuwali sędziowie z Małopolskiego Związku Szachowego – Mateusz Zając oraz Sabina Jabłońska.
Pierwsze cztery miejsca w kategorii dzieci 5 i 6 letnich zajęły przedszkolaki z Zielonek: 1. miejsce Kamil Zontek, 2. miejsce – Wojciech Komisarek, 3. miejsce – Piotr Lasoń i 4. miejsce – Franciszek Żontołw.
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej: I miejsce Maksymilian Gumula (Zielonki), II miejsce Anna Łukasik (Zielonki), III miejsce Aleksander Łudzik (Zielonki), a IV miejsce Wiktor Gajoch (Bibice).
W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej klasyfikacja kształtuje się następująco: 1. miejsce zajął Konrad Ciborowski (Zielonki), 2. miejsce – Damian Grudnik (Wola Zachariaszowska), 3. miejsce – Bartosz Dudek (Owczary) oraz 4. miejsce – Arkadiusz Świąć (Bibice).
W kategorii gimnazjum: 1. miejsce zdobył Dominik Wielgórski (Wola Zachariaszowska), 2. miejsce – Michał Przybycień (Bibice), 3. miejsce – Marcin Rajtar (Bibice) oraz IV miejsce Karol Pielka (Korzkiew).
Zwycięzcy otrzymali medale: złoty, srebrny lub brązowy oraz gry planszowe i karty upominkowe. Z pamiątkowym medalem wyszli wszyscy uczestnicy, który otrzymali z rąk wójta gminy Bogusława Króla – Najważniejszy jest udział w turnieju. Dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami.

Na co dzień dzieci trenują pod okiem opiekunów, a są to: Beata Pieńkowska, Monika Stępień, Katarzyna Niechaj i Grzegorz Daszkiewicz (ZS Bibice), Anna Jandura (PS Węgrzce), Wioletta Kopek-Putała, Dawid Kmak (ZS Korzkiew), Zbigniew Rosner (PS Zielonki i ZS Zielonki), Dorota Stolarzewicz i Ewa Ozga (SP Owczary) oraz Barbara Piątek i Mateusz Kowalski (ZS Wola Zachariaszowska).
Międzyszkolny Turniej Szachowy został zorganizowany po raz piąty przez Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach we współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym. Wielu zawodników biorących udział w tegorocznym turnieju zaczynało pięć lat temu w grupie przedszkolaków, a dziś osiągają świetne wyniki w wyższych kategoriach wiekowych.