Skip to main content
search
Aktualności

Twój podatek może wrócić do Twojej gminy

By 28 stycznia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 stycznia 2021 przez admin

plakat PiT 21Pieniądze z podatku dochodowego trafiają w 38 proc. do budżetu gminy, w której są Państwo zameldowani lub wskażą jako miejsce zamieszkania. Jeżeli gmina Zielonki jest miejscem Państwa zamieszkania zachęcamy do wpisania tego w formularzu PIT. Na co wydajemy te pieniądze – przykłady na plakacie.
Właściwość miejscowa urzędu skarbowego ustalana jest na podstawie miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, za który składane jest zeznanie podatkowe. Właściwym dla gminy Zielonki jest Drugi Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 2.
Jeśli rozliczasz się z podatku dochodowego na formularzu PIT 37 wpisz w części A: Drugi Urząd Skarbowy, Kraków, ul. Krowoderskich Zuchów 2, a w części B: adres zamieszkania na terenie gminy Zielonki. Nie trzeba zawiadamiać o zmianach poprzedniego urzędu skarbowego, ani pospiesznie zmieniać adresu stałego zameldowania.
Wypełniając zeznanie podatkowe można skorzystać z dostępnego na naszej stronie programu do rozliczenia: link. Rozliczając PIT warto też przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego działającej na terenie gminy Zielonki: link.

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content