Skip to main content
search
Relacje

TwórzMY RAZEM w Bibicach

By 24 listopada 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 24 listopada 2014 przez admin

DSCN3937m

 

23 listopada Koło Integracji Bibic zaprosiło mieszkańców do Domu Ludowego na uroczyste zakończenie projektu TwórzMY RAZEM dofinansowanego poprzez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie. W ramach projektu członkowie koła uczestniczyli w warsztatach komputerowych oraz rękodzieła.

Gospodynią wieczoru była Lidia Maria Jedlińska, prezes Koła Integracji Bibic. Podczas spotkania wystąpili nie tylko gospodarze, ale i zaproszeni goście: uczniowie ZS w Bibicach, którzy zaprezentowali dwie inscenizacje, w tym jedną o bezpieczeństwie w ruchu drogowym; oraz poetka z Węgrzc Zofia Daszkiewicz – stały już gość wieczorów w Bibicach, zawsze chętnie dzieląca się ze słuchaczami swoimi wierszami. Usłyszeliśmy też zespół śpiewaczy z Bibic złożony z członkiń Koła, prowadzony przez Małgorzatę Paluch. Natomiast Małgorzata Kurczek, wspierana przez instruktorkę Joannę Zagórską, zaprezentowała zebranej publiczności efekty zajęć komputerowych opowiadając o historii Bibic przy pomocy prezentacji „Bibice wczoraj i dziś”, pełnej archiwalnych zdjęć i ciekawostek; przygotowanej w programie Power Point.
– W 2016 roku Bibice będą obchodziły jubileusz 850-lecia, bardzo byśmy chcieli, by nabrało to dużego i oryginalnego charakteru. Chcielibyśmy te obchody zorganizować wspólnie z Zespołem Szkół w Bibicach, z którym współpraca układa nam się bardzo dobrze – zapowiedziała L.M. Jedlińska.
Podczas spotkania wiceprezes Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa Barbara Kawa wręczyła laureatkom konkursu plastycznego nagrody: Halinie Krawczyk i Krystynie Sikorze z Koła Integracji Bibic. Efekty pracy tych pań oraz ich koleżanek można było nie tylko obejrzeć, ale i kupić tego wieczoru – przygotowano bowiem wspaniałą wystawę rękodzieła artystycznego i ozdób w sam raz na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Wśród gości wieczoru wypatrzyliśmy świeżo wybranych radnych gminy Zielonki: Marzenę Gadzik-Wójcik i Antoniego Banasia, dyrektor ZS w Bibicach Jolantę Lepiarczyk, ks. proboszcza z Bibic Jana Przybockiego, kierownik GOPS w Zielonkach Grażynę Hołdę, dyrektora Biblioteki w Zielonkach Mariusza Zielińskiego i sołtyskę Bibic Magdalenę Krawczyk.
MKF

 
 
 
 
 
 
 
 
 
DSCN3914m
DSCN3918m
DSCN3934m
DSCN3936m
DSCN3937m
DSCN3931m
DSCN3932m
DSCN3941m
DSCN3957m
Close Menu
 
29 lutego 2024
Skip to content