Skip to main content
search
Relacje

TwórzMY RAZEM w Bibicach

By 24 listopada 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 listopada 2014 przez admin

DSCN3937m

 

23 listopada Koło Integracji Bibic zaprosiło mieszkańców do Domu Ludowego na uroczyste zakończenie projektu TwórzMY RAZEM dofinansowanego poprzez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie. W ramach projektu członkowie koła uczestniczyli w warsztatach komputerowych oraz rękodzieła.

Gospodynią wieczoru była Lidia Maria Jedlińska, prezes Koła Integracji Bibic. Podczas spotkania wystąpili nie tylko gospodarze, ale i zaproszeni goście: uczniowie ZS w Bibicach, którzy zaprezentowali dwie inscenizacje, w tym jedną o bezpieczeństwie w ruchu drogowym; oraz poetka z Węgrzc Zofia Daszkiewicz – stały już gość wieczorów w Bibicach, zawsze chętnie dzieląca się ze słuchaczami swoimi wierszami. Usłyszeliśmy też zespół śpiewaczy z Bibic złożony z członkiń Koła, prowadzony przez Małgorzatę Paluch. Natomiast Małgorzata Kurczek, wspierana przez instruktorkę Joannę Zagórską, zaprezentowała zebranej publiczności efekty zajęć komputerowych opowiadając o historii Bibic przy pomocy prezentacji „Bibice wczoraj i dziś”, pełnej archiwalnych zdjęć i ciekawostek; przygotowanej w programie Power Point.
– W 2016 roku Bibice będą obchodziły jubileusz 850-lecia, bardzo byśmy chcieli, by nabrało to dużego i oryginalnego charakteru. Chcielibyśmy te obchody zorganizować wspólnie z Zespołem Szkół w Bibicach, z którym współpraca układa nam się bardzo dobrze – zapowiedziała L.M. Jedlińska.
Podczas spotkania wiceprezes Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa Barbara Kawa wręczyła laureatkom konkursu plastycznego nagrody: Halinie Krawczyk i Krystynie Sikorze z Koła Integracji Bibic. Efekty pracy tych pań oraz ich koleżanek można było nie tylko obejrzeć, ale i kupić tego wieczoru – przygotowano bowiem wspaniałą wystawę rękodzieła artystycznego i ozdób w sam raz na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Wśród gości wieczoru wypatrzyliśmy świeżo wybranych radnych gminy Zielonki: Marzenę Gadzik-Wójcik i Antoniego Banasia, dyrektor ZS w Bibicach Jolantę Lepiarczyk, ks. proboszcza z Bibic Jana Przybockiego, kierownik GOPS w Zielonkach Grażynę Hołdę, dyrektora Biblioteki w Zielonkach Mariusza Zielińskiego i sołtyskę Bibic Magdalenę Krawczyk.
MKF

 
 
 
 
 
 
 
 
 
DSCN3914m
DSCN3918m
DSCN3934m
DSCN3936m
DSCN3937m
DSCN3931m
DSCN3932m
DSCN3941m
DSCN3957m
Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content