Skip to main content
search
Aktualności

Tydzień w Murzasichlu

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

17 uczestników wakacyjnego wyjazdu edukacyjno – integracyjnego dla młodzieży z terenu gminy Zielonki organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach wróciło 10 lipca z 7-dniowego pobytu w Murzasichlu.

 

 {mosimage}
Ucząca się młodzież w wieku 15-25 lat spędziła tydzień w ośrodku wypoczynkowym, w którym jednak nie tylko zażywali wakacji, ale i przygotowywali się do wejścia w dorosłość.
Codziennie do 5 godzin trwały zajęcia z psychologiem – było to doradztwo zawodowe oraz trening komunikacji i kompetencji społecznych. Młodzi ludzie ćwiczyli m. in. jak zaprezentować się przed pracodawcą.
Potem w czasie wolnym, do dyspozycji mieli basen, z którego codziennie korzystali. Pojechali do Zakopanego na Krupówki, zwiedzić Muzeum Tatrzańskie, Wielką Krokiew, Muzeum Jana Kasprowicza i zakopiańskie sanktuaria. Wyszli również w Dolinę Kościeliską.
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Czas na zmiany” oraz zgodnie z Programem Aktywności Lokalnej wprowadzonym uchwałą Rady Gminy Zielonki.
Udział w projekcie był bezpłatny, uczestników spośród podopiecznych Ośrodka wyłonili pracownicy socjalni i asystent rodziny we współpracy z pedagogami szkolnymi.
Wybraliśmy osoby w tym przedziale wiekowym, bo nie jest duża oferta wakacyjna dla osób w tym wieku, już nie dzieci, a jeszcze nie dorosłych – mówi Grażyna Hołda, kierownik GOPS.
Projekt „Czas na zmiany” realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, z Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Po powrocie będzie okazja do kolejnego spotkania grupy – we wrześniu wezmą udział w zajęciach ośrodka profilaktycznego Archezja w Ojcowie.
IO
 

mospal
 

mospal2

 

 

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content