Skip to main content
search
Relacje

Uczta dla ucha i oka w zamku w Korzkwi

By 12 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 maja 2014 przez admin

korzkiew1

11 maja w pięknych wnętrzach zamku w Korzkwi odbył się koncert Symfonicznej Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Melomani wysłuchali świetnego występu orkiestry pod batutą Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęskiej, a później wzięli udział w wernisażu Haliny Banaś stanowiący podsumowanie jej piętnastoletniej działalności artystycznej.

Deszczowa pogoda nie zraziła miłośników dobrej muzyki i malarstwa – cała sala kominkowa wypełniona była publicznością. Centrum Kultury Promocji i Rekreacji wraz z zamkiem w Korzkwi już od trzech lat organizuje w maju koncert tej właśnie orkiestry. Na początku wystapiło trio fagotowe w składzie: Mateusz Janiak, Anna Kasprzyk oraz Ewa Piątek, które wykonało dwa utwory. Orkiestra dyrygowana przez Małgorzatę Tęczyńską-Kęsek wykonała m.in. suitę “Z czasów Holberga” Edwarda Griega, Symfonię G-moll nr 40 Wolfganga Amadeusza Mozarta, a na zakończenie obecni usłyszeli poloneza z filmu “Pan Tadeusz” Wojciecha Killara.
Katarzyna Żak z CKPiR, prowadząca koncert podziękowała orkiestrze za występ w imieniu organizatorów. Zdradziła także plany współpracy z orkiestrą, w przyszłym roku odbędzie się koncert muzyki filmowej na dziedzińcu zamku w Korzkwi.

korzkiew
Druga część imprezy była poświęcona Halinie Banaś, malarce z Bibic. Była to jubileuszowa wystawa artystki, na której zaprezentowała 50 obrazów.
Pierwsze moje prace były akwarelami. Były one delikatne, a ja chciałam tworzyć coś bardziej wyrazistego, bardziej przemawiającego. A ponieważ nie znosiłam zapachu olejnych farb, to zaczęłam malować farbami akrylowymi i tak pozostało do dziś – mówiła o początkach swojej twórczości.
Podczas jubileuszu artystce towarzyszyła rodzina i przyjaciele, a poetka z Węgrzc Zofia Daszkiewicz zadeklamowała wiersz, specjalnie napisany dla pani Haliny.
Wystawę “Pejzaż akrylem malowany” można oglądać do 16 maja w zamku w Korzkwi.
Zapraszamy!
KB

Więcej zdjęć w ALBUMIE. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu koncertu.

korzkiew2

korzkiew3

korzkiew4

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content