Skip to main content
search
Aktualności

Ułatwiamy obsługę klienta – uruchomiliśmy pilotaż płatności mobilnych w naszym urzędzie

By 18 października 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 października 2016 przez admin

telefonMMinisterstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. zachęca do korzystania z płatności bezgotówkowych w urzędzie. W ramach projektu pilotażowego Urząd Gminy Zielonki został wyposażony w terminal płatniczy POS, co pozwala na dokonywanie płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem kart płatniczych i telefonów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Ponadto w wyniku współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR) i Bankiem Pekao S.A. w Urzędzie Gminy Zielonki w ramach pilotażu uruchomiona została usługa WebPOS Paybynet. Klienci naszego Urzędu, będący klientami Banku Pekao S.A. oraz użytkownikami aplikacji PeoPay, mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności w trybie on-line, przy wyznaczonych stanowiskach pracy w Wydziale Finansowym – Referatu Dochodów i Budżetu  Urzędu Gminy Zielonki – bez konieczności przechodzenia do okienka kasowego. Jako pierwsi z takiej funkcjonalności mogą skorzystać osoby wpłacające podatki i opłaty lokalne.

WebPOS Paybynet to internetowy odpowiednik terminala płatniczego. Usługa umożliwia znaczne uproszczenie realizowanego dotychczas procesu wnoszenia opłat. Urzędnik, który obsługuje danego klienta, po zalogowaniu się do systemu wpisuje kwotę opłaty administracyjnej i zatwierdza płatność. Następnie, klient potwierdza transakcję za pomocą aplikacji PeoPay na swoim smartfonie.

Proces wnoszenia opłat jest prosty i intuicyjny. Co istotne, znacznie zwiększa się komfort i wygodę obsługi klienta, który już nie musi przechodzić do punktu kasowego, aby później wrócić z potwierdzeniem zapłaty. Dzięki WebPOS Paybynet i natychmiastowemu potwierdzeniu realizacji płatności przez Interesanta, możemy od razu przystąpić do realizacji usługi administracyjnej, co ma znaczenie dla optymalizacji czasu pracy naszego urzędu. 

Ref. Dochodów i Budżetu

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content