Skip to main content
search
Aktualności

Umowa na rozbudowę szkoły w Bibicach podpisana

By 11 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 września 2017 przez admin

1WizualizacjaBn11 września 2017 r. podpisana została umowa na rozbudowę szkoły w Bibicach wraz z budową drogi publicznej. Wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym, będzie BUDOPOL sp. z o.o. – firma, która wykonywała na terenie gminy już kilka inwestycji: Centrum Medyczne w Batowicach, budynek dla KS Bibiczanka i remizę w Bibicach. Termin oddania do użytku nowego członu szkoły to 30 listopada 2018 r. Koszt inwestycji – 12.795.204,81 zł brutto.

Rozbudowa szkoły w Bibicach będzie polegała na dobudowie do istniejącego budynku oświatowego, powstałego w 2004 roku, nowego członu o powierzchni 2.225 m kw. Ma się tam znaleźć: 10 sal lekcyjnych, wielofunkcyjna sala rekreacyjno-teatralna i basen. 

W przyziemiu budynku ulokowany zostanie basen z pełnym zapleczem sanitarnym  o wymiarach tafli wody 8×12,5 m (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, ponadto w godzinach popołudniowych będzie dostępny komercyjnie w ramach zajęć np. rehabilitacji. Na tym poziomie znajdą się również jadalnia z pomieszczeniem do przyjmowania cateringu oraz szatnie, sanitariaty i niezależne wejście do budynku z zewnątrz.

Na parterze będą dwie sale lekcyjne z zapleczami, sanitariaty, korytarz oraz wielofunkcyjna sala rekreacyjno-teatralna, która będzie służyła do prezentacji osiągnięć artystycznych, spotkań, zajęć edukacyjnych i sportowych. Na piętrze znajdą się cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty, a na poddaszu kolejne cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty.

W ramach tej inwestycji, oprócz kolejnego członu kompleksu oświatowego w Bibicach, powstanie również nowa droga – dodatkowy wjazd do szkoły, znacznie poprawiający komunikację w tym rejonie; konieczna będzie też przekładka linii energetycznej średniego napięcia. 

2Bibice Szkola n
1WizualizacjaBn
3DSC03136n
4DSC03140n
5DSC03139n
6DSC03144n

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content