Skip to main content
search
Aktualności

Umowa na rozbudowę szkoły w Zielonkach podpisana

By 28 sierpnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 sierpnia 2017 przez admin

WizualizacjeZi25 sierpnia 2017 roku została podpisana umowa na przebudowę i rozbudowę szkoły w Zielonkach o kolejny segment budynku, 31 sierpnia przekazano plac budowy wykonawcy. Wykonawca, firma MURKRAK z Węgrzc, został wyłoniony spośród czterech oferentów. Nowy segment budynku wraz z przebudową i z zagospodarowaniem terenu szkoły w Zielonkach zostanie wykonany za kwotę 11 063 649,51 zł, wykonawca zobowiązał się skrócić termin wykonania o 120 dni, tak więc zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2018 roku. 
Rozbudowa szkoły w Zielonkach polega na budowie dodatkowego, trzeciego już, segmentu powiązanego z budynkiem głównym na parterze i piętrze. Łącznie budynek szkoły w Zielonkach zostanie powiększony o 8 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę widowiskowo-teatralną. Powierzchnia podłogi nowego segmentu to 1979,20 m2.
Nowy segment szkoły w Zielonkach będzie zlokalizowany od strony północno – zachodniej na działce 516/4 oraz części działki 511/3 i 511/4. Projektowany segment powiązany będzie z budynkiem głównym poprzez łącznik komunikacyjny przy hali sportowej. Połączenie z budynkiem głównym jest istotne ze względu na poruszanie się osób niepełnosprawnych, dla skomunikowania całego kompleksu, by umożliwić korzystanie z pozostałych funkcji budynku pierwotnego: biblioteki, hali sportowej, stołówki, pokoju nauczycielskiego, gabinetów specjalistycznych, itp. Segment dobudowywany będzie miał też dodatkowe niezależne wejście i jedną klatkę schodową.
W rozbudowywanej części na poszczególnych kondygnacjach znajdą się: na poziomie piwnicy pomieszczenie techniczne związane z obsługą basenu; na parterze basen z pełnym zapleczem sanitarnym o wymiarach tafli wody 8×12,5 m (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, planowane jest, że po zajęciach lekcyjnych basen będzie dostępny komercyjnie np. w celu zajęć rehabilitacji. Oprócz basenu będą też szatnie i sanitariaty. Na parterze znajdą się też dwie sale lekcyjne z zapleczami. Na piętrze znajdzie się sześć sal lekcyjnych z zapleczami, sanitariaty, korytarz, a na poddaszu wielofunkcyjna sala teatralna. Budynek będzie miał niezależne wejście z zewnątrz z wydzielonym wiatrołapem i portiernią.
Z końcem sierpnia 2017 r.  planowane jest przekazanie placu budowy. Do 30 sierpnia trwa składanie ofert do przetargu na wyłonienie inspektora nadzoru do zadania dot. przebudowy i rozbudowy szkoły w Bibicach oraz w Zielonkach.
Red.
DSC01909
Dron 2017 007
WizualizacjeZie
 
Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content