Skip to main content
search
Aktualności

Uniwersytet w Zielonkach zainaugurowany

By 21 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2017 przez admin

DSC00266mos21 czerwca miał miejsce pierwszy wykład w ramach zieloneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „Opowieści z podróży” Janusza Blamowskiego: pierwszy z wielu zaplanowanych do końca listopada 2017 roku. Harmonogram przewiduje, że raz a nawet dwa razy w tygodniu odbywać się będą wykłady i zajęcia w ramach uniwersytetu. Uczniowie w naszej gminie zaczynają wakacje a studenci-seniorzy naukę na uniwersytecie. Takie studiowanie to sama przyjemność – integracja i rozwój.

Ponad 20 studentów rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zielonkach. Na inauguracyjnym wykładzie powitała ich prezes stowarzyszenia Zachariasz Magdalena Lech, koordynator przedsięwzięcia. Janusz Blamowski, filmowiec i podróżnik z zamiłowania na pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań ze studentami, opowiedział o Indiach, które odwiedził osiem razy. Podróże są jego sposobem na życie, opowiadając o nich dzieli się swoimi przeżyciami, ale również daje przykład, że podróże są w zasięgu ręki, nawet te najdalsze. Indie to jego zdaniem kraj, który się kocha albo nienawidzi, kraj fascynujący, nigdzie indziej nie spotka się bowiem tyle zapachów i kolorów. Pan Janusz pokazał na swoich fotografiach z podróży ciekawe miejsca, opowiedział o religiach, ale i o zwyczajach codziennych – sposobach zarabiania na życie mieszkańców Indii, ich przyzwyczajeniach, odżywianiu. Seniorzy dowiedzieli się jak Indusi podróżują, jak się ubierają, jak bardzo są religijni itd.
Inauguracyjny wykład posłużył również przedstawieniu harmonogramu uniwersytetu, który seniorzy otrzymali jako indeks, na nim pieczątkami będą odnotowane obecności. Można się zapoznać z harmonogramem: tutaj i na każdy wykład czy zajęcia uczęszczać, wstęp jest wolny – zapraszamy wszystkich chętnych po 60. roku życia. Warto zadbać o obecność – dla studentów ze stuprocentową frekwencją przewidziano nagrody rzeczowe.
Zajęcia będą się odbywać w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Galicyjskiej 17A w Zielonkach lub w Centrum Aktywnego Seniora, przy ul. Krakowskie Przedmieście 112 w Zielonkach.
Na organizację UTW w Zielonkach Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz otrzymało dofinansowanie od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, Województwa Małopolskiego, gminy Zielonki oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

kolaż4

teczka

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content