Skip to main content
search
Aktualności

Utrudnienia na drodze powiatowej Zielonki – Bibice

By 18 października 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 października 2013 przez admin

Od wtorku 22 października w ciągu dróg powiatowych łączących Zielonki i Bibice (ul. Galicyjska, Marszowiecka i Kasztanowa) ruch będzie się odbywał wahadłowo, bowiem rozpocznie się kładzenie warstwy wyrównawczej.

We wtorek i środę (22 i 23.10) prace prowadzone będą na ul. Kasztanowej w Bibicach, w czwartek i piątek (24 i 25.10) drogowcy przeniosą się na ul. Marszowiecką w Zielonkach. Na odcinkach dróg, na których odbywać się będą prace  wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. W kolejnym tygodniu prowadzone będą prace na ul. Galicyjskiej w Zielonkach.
Jak poinformowano nas w Zarządzie Dróg Powiatowych, prace polegające na kładzeniu najpierw warstwy wyrównawczej, potem warstwy ścieralnej drogi planowane są na około trzy tygodnie. Te pierwsze można przeprowadzić wprowadzając ruch wahadłowy, jednak położenie warstwy ścieralnej (asfaltu) będzie wymagało wyłączenia całej szerokości drogi z użytkowania, o czym będziemy Państwa informować z wyprzedzeniem.
Przypomnijmy, że inwestycja dofinansowana jest w 50 proc. z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”  (tzw. schetynówek). Jej koszt oszacowany został na 3 mln zł, powiat krakowski i  gmina Zielonki i pokrywają po połowie pozostałej kwoty, czyli po 750 tys.zł, dodatkowo gmina Zielonki przekazała powiatowi kwotę 215 tys. zł na roboty dodatkowe. To gmina również przygotowała i sfinansowała projekt przebudowy drogi.

MKF

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content