Skip to main content
search
Produkcja rolna

Uwaga! Ptasia Grypa

By 23 maja 202328 czerwca, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2023 przez BL

Na podstawie Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 19 maja 2023 r., w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) oraz Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 7 czerwca 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wielickiego, krakowskiego ziemskiego i Miasta Krakowa, została wyznaczona strefa objęta zakażeniem grypą ptaków, która częściowo uwzględnia obszar gminy Zielonki, w miejscowościach: Dziekanowice, Batowice, Bosutów, Węgrzce, południowa część miejscowości Bibice do ulic: Na Czekaj, Kasztanowej i Lipowej oraz na wschód od ulicy Warszawskiej, południowa część miejscowości Zielonki do ulic: Galicyjskiej, Rzyczyska i Krakowskie Przedmieście.

W związku z powyższym na wyznaczonej strefie zostało umieszczone oznakowanie w formie żółtych tablic informacyjnych o treści: “Uwaga. Wysoce zjadliwa grypa ptaków. Strefa objęta zakażaniem”.

Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń dla hodowców drobiu wynikające z ustanowionej strefy objętej zakażaniem wirusem ptasiej grypy zostały ujęte w § 3 Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 19 maja 2023 r.

Pliki do pobrania:

1. Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 19 maja 2023 r. poz. 3692 w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wielickiego, krakowskiego ziemskiego i Miasta Krakowa (.pdf 248KB)

2. Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego z dnia 7 czerwca 2023 r. poz. 4139 zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wielickiego, krakowskiego ziemskiego i Miasta Krakowa (.pdf 630KB)

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content