Skip to main content
search
Koronawirus

Uważajmy na oszustów! Sanepid ostrzega: nasi pracownicy nie dezynfekują domów!

By 20 marca 20205 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2022 przez AO

Drodzy Mieszkańcy, jeżeli ktoś przyjdzie do waszego mieszkania, powie, że jest pracownikiem Sanepidu i chce zdezynfekować mieszkanie, pod żadnym pozorem nie można mu wierzyć i wpuścić do środka. Może to być próba oszustwa. Inspektor Sanitarny informuje, że pracownicy Sanepidu nie odwiedzają prywatnych mieszkań, aby je zdezynfekować. Każdy pracownik Sanepidu, który kontaktuje się z mieszkańcami, powinien pokazać służbową legitymację. Przedstawiciele Sanepidu nie noszą uniformów ani innych strojów roboczych. Policja również ostrzega, by nie wpuszczać oszustów do domów. Apeluje, by nie kupować cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed wirusem COVID-19. Uwaga również na oszustów w sieci!

W internecie pojawiły się fałszywe zbiórki pieniędzy, zamieszczane są instrukcje, dzięki którym po zalogowaniu w odpowiednim miejscu mamy rzekomo otrzymać tysiąc złotych. Jeśli trafimy na taką zbiórkę pieniędzy w internecie np. na polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią koronawirusa, dwa razy sprawdźmy, czy strona na pewno jest wiarygodna, a nie jest sfałszowaną wersją z innym adresem internetowym.

Uwaga na fałszywe sms-y! Oszuści rozsyłają fałszywe sms-y dotyczące np. możliwości otrzymania dodatkowych środków na koncie czy wsparcia żywieniowego. Bądźmy ostrożni, nie działajmy pod wpływem impulsu, jeśli cokolwiek budzi naszą wątpliwość – sprawdźmy informację u źródła, zadzwońmy,  poradźmy się zaufanej osoby. Domeny gov.pl to wiarygodne źródła informacji!
Prawdziwe, rzetelne i bieżące informacje znajdują się na oficjalnych stronach internetowych instytucji takich jak Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Domeny z końcówką „gov.pl” oraz ich profile społecznościowe to wiarygodne źródła informacji.
Aktualne i wiarygodne informacje znajdują się również na stronach internetowych: https://gopszielonki.naszops.pl/ lub https://zielonki.pl/.

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content