Skip to main content
search
Relacje

V Piknik Rodzinny w Owczarach

By 29 czerwca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 czerwca 2018 przez admin

DSC 0295mos17 czerwca 2018 r. odbył się piąty już Rodzinny Piknik w Owczarach organizowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszyscy zebrani goście, a w tym roku frekwencja była naprawdę duża, mogli obejrzeć bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Owczarach pod kierunkiem nauczycieli oraz występy absolwentów.

Dyrektor Małgorzata Iskra powitała gości, w tym przewodniczącego Rady Gminy Zielonki i sołtysa Owczar Ryszarda Krawczyka, byłą dyrektor szkoły Annę Sznitko oraz przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Zofię Maj.
Pierwszym punktem programu był występ oddziału przedszkolnego. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali przedstawienie o krasnoludkach i zwierzątkach przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Nurek. Maluchy wykazały się świetną grą aktorską i zaangażowaniem. Po przedszkolakach na scenie pokazała się klasa druga, która również przygotowała piękne przedstawienie. Dzieci występowały w kostiumach ptaków, owadów, kwiatów na tle urokliwej dekoracji. Klasie drugiej, pod opieką Doroty Stolarzewicz, również nie brakowało zaangażowania i talentu. Wszyscy nagrodzeni zostali ogromnymi brawami. Uczniowie klasy trzeciej wykonali piosenkę „Autostop” z repertuaru Karin Stanek. Roześmiani trzecioklasiści wjechali na scenę ukwieconym „samochodem” i zaprezentowali swoje niewątpliwe talenty wokalno-aktorskie szlifowane pod kierunkiem wychowawczyni Kamili Maj. Klasy IV-VII przygotowały pod kierunkiem Moniki Dryji i Marty Migdał spektakl w języku angielskim pt. Alan in Wonderland. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje zdolności artystyczne, taneczne, wokalne i aktorskie, ale także, a może przede wszystkim, zdolności językowe.
Kolejne występy to wokalne popisy uczniów szkoły i jej absolwentów. Jako pierwszy zaprezentował się uczeń klasy VII Kamil Sieńko, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu Lady Pank „Zawsze tam gdzie ty”. Tuż po nim wystąpiła uczennica klasy VI, Kamila Banduła, która wykonała piosenkę Katarzyny Sobczyk „O mnie się nie martw”. Następnie Kamil wraz z Kamilą wykonali wspólnie utwór „Know What You Did Last Summer” w oryginale śpiewaną przez duet Shawn Mendes i Camila Cabello. Po nich na scenie pojawili się absolwenci: Miriam Dunikowska i Norbert Kociarz, którzy zaprezentowali przeboje Edyty Górniak, Zbigniewa Wodeckiego czy zespołu Happysad. Swoimi umiejętnościami gry na akordeonie pochwalił się inny absolwent, Bartosz Sioła.
Na scenie pojawili się też zawodnicy judo, którzy przygotowali efektowny pokaz. Dużą atrakcją była licytacja piłek i zdjęć z autografami piłkarzy drużyny Wisły Kraków możliwa dzięki Maciejowi Papieżowi. Goście chętnie licytowali, co szczególnie cieszy, bowiem pieniądze zebrane w trakcie licytacji przeznaczone zostaną na zakup dodatkowego sprzętu sportowego dla uczniów szkoły.
W czasie pikniku wszyscy zebrani mieli także możliwość oglądnięcia pokazów pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP w Owczarach. Dodatkowymi atrakcjami były dorożka, którą można było przejechać się w czasie trwania całej imprezy oraz dmuchany zamek. Chętne dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, robienia tatuaży, zaplatania kolorowych warkoczyków czy interaktywne zabawy z robotami przygotowane przez szkołę Robotowo.
Można było także zobaczyć wystawę prac utalentowanej absolwentki Kingi Kociarz, przygotowującej się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych. Nie zabrakło słodkich poczęstunków i kiełbasek z grilla, o co jak zwykle zadbała niezastąpiona Rada Rodziców, była wata cukrowa i lody.
Wszystkim rodzicom, którzy  zaangażowali się w przygotowanie imprezy bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Już dziś zapraszamy na szósty piknik rodzinny za rok.
Marta Migdał, SP Owczary

DSC 0270
DSC 0351
DSC 0379
DSC 0401
DSC 0410
DSC 0440
DSC 0456
DSC 0457
 
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content