Skip to main content
search
Aktualności

VI Rajd Rowerowy po gminie Zielonki, 9 czerwca 2019 r.

By 29 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2019 przez admin

plakat rajd rowerowy 2019Zakończyliśmy zapisy na rajd rowerowy. Zapraszamy na godzinę 17.00 na piknik pod hasłem “Jak to było w PRL-u” oraz wieczorny koncert zespołu Lady Pank. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do udziału w VI już „Rajdzie Rowerowym po gminie Zielonki”, w którym co roku bierze udział tysiąc osób. W tym roku wystartujemy z Zielonek, z terenu Klubu Sportowego „Zieleńczanka”. Ubiegłoroczny V rajd został uznany przez Zarząd Województwa Małopolskiego za jedno z najbardziej inspirujących, kreatywnych, prospołecznych wydarzeń budujących markę Małopolski. Weźcie udział w rajdzie po gminie Zielonki i bawcie się razem z nami na sportowo, rowerowo i rodzinnie!
Będzie można wybrać jedną z dwóch tras – 30-kilometrową dla wprawnych rowerzystów (bo jurajski teren pełen jest pagórków) lub 13,5-kilometrową trasę krótszą, świetną dla rodzin z dziećmi. Hasłem tegorocznej imprezy będzie „Pokolenie Wolności – 1989”, bo świętować będziemy 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r., czyli „dnia, w którym skończył się w Polsce komunizm”. Stąd uczestnicy rajdu, którzy urodzili się w czerwcu 1989 r. będą zwolnieni z opłaty startowej. Podczas  ubiegłorocznego rajdu obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Zjednoczeni w Niepodległej”, bowiem teren dzisiejszej gminy Zielonki był podzielony granicą zaborów – austriackiego i rosyjskiego – dokładnie na pół. Na uczestników czekało wiele atrakcji – m.in. kontrola paszportowa na granicy. Również w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników niespodzianki… Chcecie się przekonać jakie – wskoczcie z nami na rower w tym roku i wy!

Program rajdu:
Start i meta – boisko sportowe LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach
8.30 – 10.30 – wydawanie pakietów startowych uczestnikom rajdu,
11.00 – start dla jadących trasą dłuższą (30 km),
11.15 – start dla jadących trasą krótszą, rodzinną (13,5 km),
około 13.15 – losowanie nagród wśród uczestników rajdu,
17.00 – 19.00 – piknik pod hasłem „Jak to było w PRL-u” (wystawy, konkursy, warsztaty, występy artystyczne i sportowe),
19.00 – koncert zespołu Ostatni w Raju,
19.30 – koncert zespołu LADY PANK.
W trakcie rajdu i po nim czynne będą stoiska gastronomiczne i nie tylko.

Do pobrania:
Regulamin rajdu, opis tras , mapa tras oraz zapisy na rajd.
Opłata startowa wynosi 10 zł od każdego uczestnika, dzieci do lat 5 bezpłatnie. Zapewniamy: pakiet startowy, ciepły posiłek i napój, ubezpieczenie.
Zgłoszenia przyjmujemy do 4 czerwca 2019 r.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu rajdu możliwość zapisu tylko w przypadku wolnych miejsc, opłata startowa 30 zł.

Organizator: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach
Patronat: Gmina Zielonki

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content