Skip to main content
search
Aktualności

VIII Rajd Rowerowy po gminie Zielonki startował z Zielonek, Korzkwi i Woli Zachariaszowskiej

By 22 czerwca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 czerwca 2021 przez admin

IMG 767819 czerwca Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zorganizowało rowerowe przejażdżki po gminie z trzema punktami startowymi i metą w Woli Zachariaszowskiej. Udział wzięło ponad 500 uczestników. Z mapką i czapeczką od organizatorów wyruszyć można było z Korzkwi z parkingu przy wjeździe do szkoły, z Parku Wiejskiego w Zielonkach i z Woli Zachariaszowskiej z działki sołeckiej niedaleko kościoła, gdzie była też meta rajdu. Do losowania nagród trzeba było pojawić się w dwóch punktach i to na rowerze. Dziękujemy uczestnikom, którzy w ten słoneczny, upalny dzień wybrali się na nasze rowerowe święto. Mamy nadzieję, że kolejna edycja nie będzie już organizowana w czasie pandemii. Zapraszamy też na: film.

W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z Covid-19 rajd startował z 3 miejsc i uczestnicy sami wybierali trasę, którą dotrą do mety w Woli Zachariaszowskiej. W związku z tym, by nie gromadzić w jednym miejscu zbyt wielu osób, losowanie nagród odbywało się regularnie, co ok. 2 godziny. Co miało i swoje dobre strony, bo przygotowaliśmy dla Was bardzo dużo nagród.

Na mecie w Woli na uczestników, którzy zgromadzili dwie pieczątki, czekało losowanie nagród: 100 plecaków lub worków z atrakcyjnymi gadżetami sportowymi od Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji oraz gminy Zielonki, 30 voucherów na zakupy – w sportowych, jubilerskich i kosmetycznych sklepach, 5 podwójnych zaproszeń na koncert w ICE Kraków, 50 podwójnych zaproszeń do ogródka gastronomicznego Koła Gospodyń Wiejskich  “Wolanie”, powerbanki i ciśnieniomierz. 188 uczestnikom udało się wygrać nagrody, które losowali sami uczestnicy. Jako pierwsi szczęśliwą ręką musieli się wykazać najstarsi uczestnicy rajdu, bywalcy od początku jego organizowania, panowie Włodzimierz Waligóra z Krakowa-Nowej Huty i Roland Zięba z Węgrzc. Sami też wylosowali upominki.

– Trzeba się ruszać, trzeba być sprawnym i jeździć dokąd się da – radzi pan Włodzimierz, który przewiduje że za pół roku uda mu się zrzucić kilka dodatkowych kilogramów po pandemii, ale rowerem jeździ co dzień. Pan Roland przyjechał na rajd z wnukiem, który dojeżdża rowerem do szkoły. Wśród przekazujących nagrody znaleźli się również wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski oraz radni gminy Zielonki: Magdalena Listoś, Anna Leginowicz, Krzysztof Krzyworzeka.

Na mecie harcerze ze Szczepu Zielonego grali z dziećmi w wielkoformatową grę Pucheroki. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki zrealizowało warsztaty ekologiczne: chemiczne i fizyczne o zanieczyszczeniach i emisyjności energetycznej budynków. Michał Kud i Dawid Pietruch z AGH przyciągali uwagę spektakularnymi wybuchami. Pokazano m.in. jak rozchodzi się zanieczyszczone powietrze w zimie i lecie – w wypełnionym lodem baniaku pozostawało wewnątrz, w wypełnionym wrzątkiem uciekało z baniaka – co świadczy o tym, że zimą kisimy się w zanieczyszczonym powietrzu.

Zespół Referatu Niskiej Emisji i Odpadów UG Zielonki zorganizował punkt, w którym można było oddać baterie i nakrętki, dostając w zamian sadzonkę, których przygotowano 200. Na ich stoisku można było się poradzić w sprawie wymiany pieca z dofinansowaniem.

Mieszkańców gminy i gości integrowało sołectwo Wola Zachariaszowska i Stowarzyszenie KGW “Wolanie”, które odpowiadało za organizację ogródka gastronomicznego z potrawami z grilla, ciastami i lodami.  OSP Wola Zachariaszowska spontanicznie schłodziła wodą uczestników, namioty i teren imprezy. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach z siedzibą w Węgrzcach udostępniło agregat. Ekipa gospodarcza Urzędu Gminy w Zielonkach pomogła w przewiezieniu niezbędnego sprzętu i jego rozładowaniu na punktach wydawania pakietów. Ksiądz proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej Michał Kowalski udostępnił plac przy kościele i parking przy plebanii. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia CKPiR serdecznie dziękuje.

Więcej zdjęć: facebook.com/zielonki

IMG 7592a
DSC09596
DSC 0070
DSC03396a
DSC03408
DSC03577
DSC03587

DSC03463

rajdrowerowy3rajdrowerowy1

rajdrowerowy2

Zdjęcia przedstawiają uczestników i atrakcje VIII Rajdu Rowerowego po gminie Zielonki.
Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content