Skip to main content
search
Aktualności

W 2015 roku – dwa nowe boiska i budynek socjalny

By 17 grudnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 grudnia 2014 przez admin

Plac zabaw WęgrzceRozpoczęły się prace związane z rozbudową trzech terenów rekreacyjnych: w Węgrzcach i na osiedlu Łokietka w Zielonkach oraz w Dziekanowicach, na które gmina Zielonki otrzymała dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi ze środków PROW dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa. Kwota dotacji to 224.449 zł. Za łączną kwotę 382.611,87 zł – z dodatkowym wkładem gminy – powstaną dwa nowe boiska przy placach zabaw: na os. Łokietka i w Węgrzcach oraz budynek socjalno-gospodarczy przy istniejącym terenie rekreacyjnym w Dziekanowicach. Zakończenie projektu jest zaplanowane na 31 marca 2015.

„Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w gminie Zielonki: 1. Sołectwo Zielonki – budowa placu do gry w piłkę wraz z odwodnieniem, 2. Sołectwo Dziekanowice – budowa budynku socjalnego przy istniejącym boisku wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami sieciowymi, 3. Sołectwo Węgrzce – budowa boiska asfaltowego wraz z ogrodzeniem” – to pełny tytuł projektu złożonego 12 czerwca 2014 r., na który gmina Zielonki dostała dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi ze środków PROW. 12 listopada wójt gminy Zielonki Bogusław Król podpisał w tej sprawie umowę w Urzędzie Marszałkowskim. W wyniku ogłoszonego przetargu inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych Halux Sp. z o.o.
Projekt zakłada trzy nowe inwestycje rekreacyjno-sportowe. Pierwszą z nich jest boisko przy placu zabaw na ul. Lawendowej na os. Łokietka w Zielonkach. Nowe boisko, o nawierzchni polipropylenowej wraz z drenażem, będzie miało wielkość 18 x 9 metrów i będzie ogrodzone przez piłkochwyty o wysokości 5 metrów.
Druga inwestycja to asfaltowe boisko w Węgrzcach o powierzchni 15 x 25 m kw. z ogrodzeniem o wysokości 4 metrów, zlokalizowane bezpośrednio przy placu zabaw położonym przy pętli autobusowej.
W Dziekanowicach przy placu zabaw i boisku asfaltowym, powstanie budynek o powierzchni użytkowej 16 m kw. mieszczący niewielkie zaplecze socjalno-gospodarcze oraz toalety.
Inwestycje są prowadzone w okresie zimowym ze względu na późnojesienny, ostatni nabór na środki unijne PROW na lata 2007-2014, a zakończenie tych wszystkich trzech inwestycji jest wymagane do marca 2015 roku.
W związku z prowadzonymi pracami na osiedlu Łokietka, w Węgrzcach (na pętli przy cmentarzu) oraz w Dziekanowicach tereny rekreacyjne mogą być niedostępne lub korzystanie z nich może być utrudnione. Prace zostały już rozpoczęte we wszystkich trzech wyżej wymienionych miejscach i jeśli utrzymają się pomyślne warunki pogodowe, wykonawcy uda się wykonać jak największy zakres robót jeszcze w bieżącym roku.
KB

umowa4

umowa5

Plac zabaw Węgrzce

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content