Skip to main content
search
Relacje

W bajkowej krainie

By 12 czerwca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 czerwca 2014 przez admin

integracja

 

5 czerwca park u podnóża XIV- wiecznego rycerskiego zamku w Korzkwi zamienił się w bajkową krainę, a to za sprawą uczestników XXXVI Festynu Integracyjnego. Dzieci z 27 ośrodków z Krakowa i Małopolski – przebrane m.in. za księżniczki, rycerzy, smerfy, małe myszki z radością wzięły udział we wspólnej zabawie organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”.

Nieznikającego z buzi uśmiechu, życzliwości i słońca – życzyła wszystkim na początku imprezy Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób, co roku podopieczni stowarzyszenia mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie, która jest formą integracji dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi. Wójt gminy Zielonki Bogusław Król przygotował kosz słodkości i życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy.
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – przejażdżka na koniu, malowanie buzi, zjeżdżalnie, dmuchane zamki. W cieniu drzew można było odpocząć i zjeść przygotowaną przez harcerzy pyszną grochówkę. Nie zabrakło kącika plastycznego, a chętni mogli wypróbować swoje umiejętności rzeźbiąc baśniowe postacie w glinie. Sportowe konkursy dla dzieci przygotował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie oraz Młodzieżowy Dom Kultury – Dom Harcerza z Krakowa.
Hej ho, hej ho, do zamku by się szło – śpiewali bohaterowie bajek, którzy w barwnym korowodzie wyruszyli na zamek, aby wręczyć przygotowane przez siebie podarunki Teresie Suderek z hotelu Zamek Korzkiew.
Jestem pod ogromnym wrażeniem , zwłaszcza organizacji tak dużej imprezy plenerowej, w której wszystkie dzieci mogą coś dla siebie znaleźć. Cieszą nas spotkania z naszymi absolwentami. Jest nam bardzo miło, że na tej imprezie możemy ich spotkać i posłuchać jak opowiadają o swoim życiu i o miłych wspomnieniach z przedszkola – mówi Cecylia Piwowarczyk, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 104 w Krakowie, której podopieczni – przebrani za czerwone myszki – zaprezentowali się na scenie.
Nasze stowarzyszenie jest właśnie po to, aby dawać dzieciom radość – mówi Cecylia Chrząścik i tę radość można było zobaczyć i poczuć podczas tego integracyjnego festynu.
KB

Zapraszamy do FOTOGALERII

integracja1

integracja2

integracja3

integracja4

integracja5

 

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content