Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

W Bibicach powstanie rondo

By 26 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 czerwca 2024 przez Marek Skiba

5 czerwca 2024 r. podpisano umowę z firmą BERGER BAU POLSKA Sp. z o.o. na przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 2158K z drogą gminną ul. Lipową w Bibicach. Pod tą nazwą kryje się budowa ronda w obrębie ulic Kasztanowej, Lipowej i T. Kościuszki oraz placu Rynek.

Do przetargu przystąpiły dwie firmy. Poza wyłonionym wykonawcą, z którym podpisano umowę, swoją ofertę złożyła również firma STARBAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Prace obejmują m.in. rozbiórkę elementów zagospodarowania kolidujących z projektowanymi robotami, rozbiórkę ogrodzenia, przebudowę chodników, budowę przejść dla pieszych. Przeniesiona zostanie również kapliczka znajdująca się obecnie w tamtym rejonie. Po zakończeniu inwestycji powstanie jednopasmowe rondo o średnicy zewnętrznej 26 m.

Koszt inwestycji realizowanej przez powiat krakowski szacowany jest na kwotę prawie 3,6 mln zł, przy czym decyzją rady gminy Zielonki (uchwały nr LVIII/3/2024 z dnia 8 lutego 2024 r. oraz LVIII/3/2024 z dnia 25 kwietnia 2024 r.), inwestycja została dofinansowana ze środków gminy w kwocie prawie 1,8 mln.

Od dnia podpisania umowy, wykonawca będzie miał 7 miesięcy na ukończenie prac. Wykonawca jednocześnie udzieli gwarancji i rękojmi na okres 60 miesięcy.

MS

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z obecnym stanem placu Rynek oraz mapą.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content