Skip to main content
search
Relacje

W krainie wielu talentów

By 3 czerwca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2014 przez admin

korzkiew1

1 czerwca w malowniczym parku u stóp zamku w Korzkwi odbył się Rodzinny Piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Korzkiew. Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, florystyczne, garncarskie – każdy miał okazje sprawdzić swoje umiejętności i odkryć nowe zdolności.

Imprezę rozpoczął koncert Orkiestry Korzkiew, która zaprezentowała znane i lubiane przez publiczność melodie. W tym roku orkiestra będzie obchodzić jubileusz – 100–lecie założenia przez Edwarda Maja, krakowskiego kompozytora, skrzypka i dyrygenta. Nabór do zespołu wciąż trwa i czeka na nowych muzyków, którzy wstąpią w jego szeregi. 

Chcemy w młodych ludziach wyszukać ten ukryty talent, pomóc im, dać możliwości – opowiada Janusz Macała-Wrześniowski, sołtys Korzkwi. Znany z pasji do tworzenia szopek, na pikniku prezentował pięknie ozdobioną szopkę krakowską, która już w grudniu zostanie zaprezentowana na krakowskim Rynku Głównym podczas corocznego konkursu organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Anioły malowane na szkle, bransoletki, kolczyki i inne rękodzieła wykonane przez uczniów klasy muzyczno-artystycznej z Woli Zachariaszowskiej prezentowano na stoisku podczas pikniku.
Te klasy realizują trzyletni program zajęć dodatkowych z muzyki i rękodzieła. W tym roku szkolnym klasami artystycznymi są klasy IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum, a w przyszłym roku otwarte będą kolejne dwie klasy – mówiła Agnieszka Białek, nauczycielka prowadząca zajęcia.
Na scenie wystąpiły dzieci z zespołu artystycznego z Woli Zachariaszowskiej, które do występu przygotowała i na co dzień kształci Agnieszka Jurkiewicz.
Na dzieci czekał szereg atrakcji – przejażdżka na kucyku, dorożką, kolejka linowa – tyrolka, dmuchańce, wodne piłki i kolorowe fryzury. Każdy mógł skorzystać z ciekawych warsztatów organizowanych podczas imprezy tj. lepienia z gliny, budowania szałasu, malowania, zaplatania warkoczy, tworzenia bukietów z kwiatów.
Pokaz swoich umiejętności zaprezentowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Grębynice, którzy sprawnie i szybko ugasili ogień. Publiczność z zaciekawieniem oglądała także występ iluzjonisty Tomasza Sadowskiego, uczestnika programu “Mam talent” oraz pokaz tresury psów.
Nagrodzono także wszystkich uczestników konkursu plastycznego pt. „Budujemy fontannę w Korzkwi”, a ich prace można było oglądać podczas pikniku.
“Orkiestra publiczności” to trzydziestopięcioosobowy zespół ochotników, który podczas pikniku udowodnił, że wspólnie można nauczyć się i fantastycznie zagrać podczas jednej próby.
Na zakończenie imprezy, w pięknych krakowskich strojach zagrał i zaśpiewał zespołu muzyczny “Przyjaciele” – grupa mieszkańców Garlicy Duchownej, Garliczki, Woli Zachariaszowskiej, Toń i Mogilan, których połączyła przyjaźń i wspólne muzykowanie.
Niedzielny piknik pokazał, że Korzkiew i jej okolice to kraina bogata w wielu uzdolnionych ludzi.
KB
Więcej zdjęć w FOTOALBUMIE.

korzkiew2

korzkiew3

korzkiew4

korzkiew5

korzkiew6

korzkiew7

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content