Skip to main content
search
Aktualności

W plenerze dobrze się tworzy

By 8 września 2016No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 8 września 2016 przez admin

DSC04822mosW Domu Pomocy Społecznej w Owczarach po raz siedemnasty odbyły się plenerowe warsztaty arteterapii, w której wzięło udział jedenaście placówek z powiatu krakowskiego. Sztuki plastyczne przeplatały się z piosenkami, na koniec namalowano wspólnie obraz na pamiątkę dorocznego spotkania integracyjnego.

Zaproszonych gości powitała Wiesława Stępień, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach oraz dyrektor DPS Owczary Kazimierz Adamczyk. W XVII edycji warsztatów uczestniczyli podopieczni z Domów Pomocy Społecznej z Czernej, Więckowic, Ojcowa, Batowic, Karniowic, Prus, Owczar, Konar, ze Schroniska Radwanowice, Środowiskowych Domów Samopomocy z Woli Kalinowskiej i Woli Zachariaszowskiej. Współorganizatorem spotkania było również Starostwo Powiatowe w Krakowie.
Na powitanie Marek Woch z DPS Owczary, z zespołu Owczarzaki, zdradził, jak powiedział, swój największy sekret wykonując brawurowo „Och, życie kocham cię nad życie” z repertuaru Edyty Geppert. Akompaniowała mu Bogusława Knapik-Gruza.
W trakcie warsztatów ukazujących terapię sztuką realizowaną na co dzień w placówkach przygotowywano prace plastyczne – malowane farbami, kredkami, ale i lepione z masy plastycznej. Tworzono obrazki wypalane na drewnie. Panie upodobały sobie robienie biżuterii z korali – bransoletek i naszyjników. Nowością było ozdabianie styropianowych kul kolorowymi pomponikami, świetnie nadadzą się na bombki choinkowe. Pomponiki przyklejane do kartki to z kolei ciekawe, puszyste obrazki. Pani Jarosława Bugaj z DPS w Batowicach przywiozła hafty, które wykonuje u siebie według lwowskiej tradycji.
Widać było, że uczestnicy zżyli się z urokliwym miejscem, do którego przybywają co roku. Ciekawie spędzają czas razem, ale ugoszczeni są też poczęstunkiem – kiełbaskami z grilla, słodyczami, owocami. Wspominają spotkania w innych domach, jak na przykład poświęcone piosence w Batowicach.   
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owczarach odwiedzili podopiecznych wraz ze swoją dyrektor Malgorzatą Iskrą i nauczycielami i wykonali również swoje prace. Była również okazja posłuchać zespołu Owczarzaki, m.in. w solowych wykonaniach lubianych polskich przebojów. Na koniec powstał wielki obraz na pamiątkę spotkania – przedstawiał pełen flory i fauny pejzaż w Owczarach z serduszkiem. Do domów uczestnicy rozjechali się – każda grupa z upominkiem od organizatorów.
Warsztaty sponsorowali P.H.U Hygieia Sp.J., sklep spożywczo-przemysłowy A.M. Frankiewicz, K. Wiglusz, Gospodarstwo Ogrodniczo-Warzywne Z. Zając, Piekarnia J.J. Łuba oraz Polski Koncern Mięsny Duda S.A. Warszawa.
IO

 

DSC04615
DSC04630
DSC04640
DSC04655
DSC04664
DSC04668
DSC04679
DSC04724
DSC04757
DSC04761
DSC04807
Close Menu
 
9 grudnia 2023
Skip to content