Skip to main content
search
Aktualności

W plenerze dobrze się tworzy

By 8 września 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 września 2016 przez admin

DSC04822mosW Domu Pomocy Społecznej w Owczarach po raz siedemnasty odbyły się plenerowe warsztaty arteterapii, w której wzięło udział jedenaście placówek z powiatu krakowskiego. Sztuki plastyczne przeplatały się z piosenkami, na koniec namalowano wspólnie obraz na pamiątkę dorocznego spotkania integracyjnego.

Zaproszonych gości powitała Wiesława Stępień, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach oraz dyrektor DPS Owczary Kazimierz Adamczyk. W XVII edycji warsztatów uczestniczyli podopieczni z Domów Pomocy Społecznej z Czernej, Więckowic, Ojcowa, Batowic, Karniowic, Prus, Owczar, Konar, ze Schroniska Radwanowice, Środowiskowych Domów Samopomocy z Woli Kalinowskiej i Woli Zachariaszowskiej. Współorganizatorem spotkania było również Starostwo Powiatowe w Krakowie.
Na powitanie Marek Woch z DPS Owczary, z zespołu Owczarzaki, zdradził, jak powiedział, swój największy sekret wykonując brawurowo „Och, życie kocham cię nad życie” z repertuaru Edyty Geppert. Akompaniowała mu Bogusława Knapik-Gruza.
W trakcie warsztatów ukazujących terapię sztuką realizowaną na co dzień w placówkach przygotowywano prace plastyczne – malowane farbami, kredkami, ale i lepione z masy plastycznej. Tworzono obrazki wypalane na drewnie. Panie upodobały sobie robienie biżuterii z korali – bransoletek i naszyjników. Nowością było ozdabianie styropianowych kul kolorowymi pomponikami, świetnie nadadzą się na bombki choinkowe. Pomponiki przyklejane do kartki to z kolei ciekawe, puszyste obrazki. Pani Jarosława Bugaj z DPS w Batowicach przywiozła hafty, które wykonuje u siebie według lwowskiej tradycji.
Widać było, że uczestnicy zżyli się z urokliwym miejscem, do którego przybywają co roku. Ciekawie spędzają czas razem, ale ugoszczeni są też poczęstunkiem – kiełbaskami z grilla, słodyczami, owocami. Wspominają spotkania w innych domach, jak na przykład poświęcone piosence w Batowicach.   
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owczarach odwiedzili podopiecznych wraz ze swoją dyrektor Malgorzatą Iskrą i nauczycielami i wykonali również swoje prace. Była również okazja posłuchać zespołu Owczarzaki, m.in. w solowych wykonaniach lubianych polskich przebojów. Na koniec powstał wielki obraz na pamiątkę spotkania – przedstawiał pełen flory i fauny pejzaż w Owczarach z serduszkiem. Do domów uczestnicy rozjechali się – każda grupa z upominkiem od organizatorów.
Warsztaty sponsorowali P.H.U Hygieia Sp.J., sklep spożywczo-przemysłowy A.M. Frankiewicz, K. Wiglusz, Gospodarstwo Ogrodniczo-Warzywne Z. Zając, Piekarnia J.J. Łuba oraz Polski Koncern Mięsny Duda S.A. Warszawa.
IO

 

DSC04615
DSC04630
DSC04640
DSC04655
DSC04664
DSC04668
DSC04679
DSC04724
DSC04757
DSC04761
DSC04807
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content