Skip to main content
search
Aktualności

W świątecznej atmosferze Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko

By 4 lutego 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 lutego 2022 przez admin

14 grudnia w budynku wielofunkcyjnym w Owczarach odbyło się świąteczne spotkanie dla Kół Gospodyń z Gminy Zielonki i grup nieformalnych. To już drugie tego typu wydarzenie, pierwsze odbyło się dwa lata temu, też w Owczarach i powoli wchodzi do kalendarza wydarzeń gminnych. W świątecznym wieczorze wzięli udział przedstawiciele trzynastu organizacji

Gospodarzem było Koło Gospodyń Wiejskich w Owczarach, a w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z: Batowic, Bibic, Dziekanowic, Garlicy Duchownej i Murowanej, Przybysławic; Koła „Wolanie” z Woli Zachariaszowskiej, Koła Przyjaciół Brzozówki, Koła Miłośników Kultury w Grębynicach, Koła Regionalnego „Tradycja” w Trojanowicach, Koła Przyjaciół Januszowic i Grupy „Przyjaciele” z Garliczki. Zabrakło tylko przedstawicieli KWG z Węgrzc i Korzkwi. To, co pojawiło się na stołach, było dziełem wszystkich – na spotkanie każde z kół przybyło z przygotowanymi przez siebie potrawami.
– Ideą tego spotkania jest integracja organizacji społecznych działających w naszej gminie, a zbliżające się święta są do tego doskonałą okazją. Dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia, udział i pomoc w przygotowaniu spotkania, a gminie Zielonki za wsparcie finansowe – mówi jego pomysłodawczyni Ewa Maj-Ślusarczyk z KGW Owczary, a jednocześnie członkini Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Krakowskim.
W programie znalazło się śpiewanie kolęd i pastorałek – każde z kół przygotowało krótki występ. Można było śpiewać w formie karaoke – tu pomocą służył Norbert Kociarz, lub przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał Wojciech Kruczek.
W spotkaniu uczestniczyli też: przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz wiceprzewodniczący Rady: Marzena Gadzik-Wójcik i Ryszard Krawczyk, radna gminy Magdalena Listoś i radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny, a także władze gminne OSP: komendant Jan Palimąka, prezes Krystian Augustyn i wiceprezes Marek Małek; jak również dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta.

2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
 10
 11
Zdjęcia przedstawiają uczestników świątecznego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, fot. KGW Owczary
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content