Skip to main content
search
Koncepcja budowy szkoły w Przybysławicach

W szkole w Przybysławicach ścianka wspinaczkowa już jest

By 26 października 20206 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2022 przez AO

budowa szkola w Przybyslawicach

 

Rozpoczęta w maju 2019 r. inwestycja oświatowa w Przybysławicach, mająca mieścić przedszkole i szkołę z basenem oraz halą sportową, idzie zgodnie z planem.

Budowa placówki oświatowej w Przybysławicach wkroczyła właśnie w prace wykończeniowe. Wewnątrz budynku rozpoczęło się osadzanie drzwi wewnętrznych, montaż sufitów podwieszanych, malowanie wnętrz i ich flizowanie. Wyflizowana jest już niecka basenu, trwa flizowanie reszty pomieszczeń basenu; osadzono elementy basenu: drabinki, oświetlenie, kratki, dysze. Elementy podbasenia, czyli technologia basenu, jest w fazie montażu. W hali gimnastycznej pojawiła się już ścianka wspinaczkowa.

Na elewacji budynku osadzane są wypełniane kamieniem gabiony, które będą elementem dekoracyjnym elewacji. Na zewnątrz budynku trwają roboty drogowe i parkingowe oraz przekładki mediów kolidujących ze zjazdami. Osadzono zbiornik retencyjny na wodę opadową, gotowa jest przepompownia ścieków. W 80 proc. wykonano też już ogrodzenie.

Powstający budynek oświatowy ma 3,6 tys. m2 powierzchni użytkowej. Dla szkoły zaplanowano: 18 klas lekcyjnych, salę komputerową oraz bibliotekę z mediateką, świetlicę, szatnie oraz pomieszczenia dla nauczycieli i administracji szkoły, będzie też aula szkolna i jadalnia z pełnym zapleczem kuchennym. Skrzydło przedszkola pomieści 4 sale przedszkolne, jadalnię oraz po-mieszczenia dla nauczycieli i pokój pracy indywidualnej z dzieckiem. Na zewnątrz powstanie ogrodzone boisko oraz plac zabaw dla dzieci, parking, jak również układ komunikacyjny wraz dwoma zjazdami: z drogi wojewódzkiej i gminnej. Budynek oświatowy ma kosztować 37,4 mln zł, wykonawcą jest wybrana w przetargu firma KARTEL S.A. planowany termin zakończenia prac, według umowy, to lipiec 2021 r.

MKF

szkola w Przybyslawicach scianka wspinaczkowa1

 

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content