Skip to main content
search
Aktualności

W Trojanowicach ze śląskim humorem

By 1 lipca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2024 przez Marek Skiba

Na ostatni dzień czerwca zaplanowany został VII Piknik Strażacki w Trojanowicach, którego tematem przewodnim był w tym roku śląski humor. Nie zabrakło jednak również tego, co zielonecka ziemia ma najlepsze – strażaków ochotników, występów ludowych i ciekawych inscenizacji.

Piknik otworzyli sołtys Trojanowic i radny gminy Zielonki, Krzysztof Gaweł oraz prezes OSP Trojanowice, Rafał Pietrzyk. Pierwszy raz piknik odbył się w nieco innej formule – z tematem przewodnim, którym był wspomniany już śląski humor. Zadbali o to członkowie kabaretu „Jestem” z Piekar Śląskich, którzy prowadzili występ muzyczno-kabaretowy pomiędzy poszczególnymi grupami prezentującymi się na scenie. Na niej jako pierwsze wystąpiły dzieci z Przedszkola Zielone Nutki w Trojanowicach. Zaśpiewały one piosenki „Złap lato za rękę”, „Wakacyjną sambę” oraz „Szła dzieweczka do laseczka”. Po występie wszystkie dzieci dostały bony na lody oraz wakacyjne upominki.

Następnie na scenie pojawił się wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko, który powitał uczestników i zaprosił ich do wspólnej zabawy. Później przyszedł czas na „piracką” prezentację KGW „Tradycja” z Trojanowic. KGW wykonało kilka utworów muzycznych oraz zorganizowało zabawy integracyjne – konkurs wieszania prania w warunkach sztormowych oraz lekcję walki pomiędzy okrętami, w której rywalizowali panowie z paniami. Zabawę wygrali ci pierwsi, a w nagrodę mogli posprzątać bałagan, który powstał w wyniku walk na papierowe kule.

Na scenie pojawił się również iluzjonista, który czarował najmłodszych uczestników festynu. Płonący portfel, znikający banknot, czy magiczne sznurki, to tylko niektóre z zaprezentowanych przez niego sztuczek.

Ostatni występ to zaprzyjaźniony zespół z Garliczki w strojach ludowych, który wystąpił razem z lajkonikiem. Biegał on pomiędzy mieszkańcami Trojanowic i uderzał ich na „szczęśliwą wróżbę”.

Na koniec zorganizowano piana party, a po nim nadszedł czas na część taneczną. Podczas pikniku można było również brać udział w zabawach prowadzonych przez animatorów, skakać na trampolinie, wspinać się na ściance wspinaczkowej, jeść lody, czy kupować balony z helem. Była również możliwość zwiedzania specjalistycznych pojazdów – Mobilnego Centrum Dowodzenia Straży Ochrony Kolei, karetkę pogotowia, czy wóz strażacki z drabiną JRG 5. Organizatorzy zadbali również o catering – były ciasta przygotowane przez KGW oraz potrawy z grilla.

O ochłodę zadbało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które rozstawiło kurtynę wodną oraz strażacy, którzy utworzyli natrysk wodny z wozu strażackiego.

MS

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content