Skip to main content
search
Relacje

W wielkanocnej nadziei i radości

By 13 kwietnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 kwietnia 2015 przez admin

seniorzy1

 

Konkurs na najpiękniejsze jajko wielkanocne, urodzinowe życzenia dla pani Haliny Węglarz, nowinki ogrodnicze pana Mariana Jelenia – te i wiele innych atrakcji czekało na seniorów z Węgrzc, którzy spotkali się 11 kwietnia w Starej Kuźni.

W uroczystości, prócz członków Koła Seniorów, wzięli udział: Augustyn Jach, sołtys Węgrzc, wraz z żoną Kazimierą; ks. Dariusz Chromy; Mariusz Zieliński, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach Maria Masłowska oraz Anna Gzyl z węgrzeckiej biblioteki. Spotkanie poprowadziła, jak zawsze uśmiechnięta i pełna entuzjazmu, Zofia Kot, która od 4 lat przewodniczy Kołu Seniorów i aktywnie zachęca ich do działania. Tradycyjne kraszanki, malowane, zdobione wstążeczkami, ozdabiane cekinami lub metodą decoupage – jury miało za zadanie wyłonić najpiękniejsze jajko wielkanocne, a było w czym wybierać. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła Anna Jamróz, drugie miejsce – Zofia Zygmuntowicz, a trzecie miejsce zajęli: Bogumiła Przysiężniak i Jan Chodziński.
Wiersze polskich poetów o wiośnie zadeklamowały Zofia Kot i Krystyna Urlik. Nie zabrakło także okazji do śpiewania. „Sto lat” zaśpiewano Halinie Węglarz, która obchodziła swoje 80 urodziny. Solenizantce życzono dużo zdrowia i radości na co dzień. Wspólnie zaintonowano także Barkę oraz hymn Koła Seniorów. Marian Jeleń przygotował krótki quiz ogrodniczy i opowiedział kilka ciekawostek o uprawie roślin.
Spotykamy się tydzień po Wielkanocy, ale wciąż jesteśmy w tym świątecznym nastroju, w tej nadziei, w tej radości. Życzę, aby ten czas był dla wszystkich czymś wyjątkowym, a serce nasze wypełniała radość – mówiła podczas spotkania Zofia Kot.
Seniorzy pragną przekazać podziękowania dla Koła Rolniczego w Węgrzcach za wsparcie finansowe.
Więcej zdjęć: TUTAJ.
KB

seniorzy2

seniorzy3

seniorzy4

seniorzy5

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content