Skip to main content
search
Aktualności

W Zielonkach Wielka Orkiestra z kolejnym rekordem

By 15 stycznia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 stycznia 2018 przez admin

DSC01246mos14 stycznia 2018 roku darczyńcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas finału w Zielonkach okazali się jeszcze bardziej hojni niż w zeszłym roku i przekazali na orkiestrę 26 334,26 zł, które zebrano w niedzielę podczas finału w hali sportowej w Zielonkach, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Nie byłoby tej sumy bez kwestujących wolontariuszy i wszystkich, którzy występami, wypiekami i atrakcjami zachęcili do napełniania puszek. Orkiestra grała w tym roku na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Finał na dużej scenie rozpoczęła Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek pod kierownictwem Wojciecha Karwata, a prowadząca Katarzyna Kurzelewska-Mydlarz zaprosiła na stoiska z atrakcjami, z których dochód również zasilał szczytny cel. Można było zawitać do zaaranżowanego studia fotograficznego i zrobić sobie zdjęcie jak prawdziwa gwiazda ekranu, dać się uczesać w kolorowe warkoczyki i kolorowo pomalować twarz i paznokcie. Zachęcano do zajęć manualnych, w tym malowania piaskiem i składania origami. Na stoiskach można było kupić obrazy, w tym prace uczniów, wyroby ceramiczne i ozdoby. Można się było wybrać w wirtualną podróż. Na drukarce 3D powstawało serduszko WOŚP. Największą popularnością cieszyła się kawiarenka, w której rozprowadzano ciasta przygotowane przez rodziców. Ciężar przygotowania finału wzięły na siebie Magdalena Zbroja, Danuta Zawisza-Danton i Alicja Boczar, nauczycielki zieloneckiej szkoły.
Kilka godzin trwały prezentacje na scenie. Po orkiestrze dętej wystąpili: uczniowie klasy 0 w ramach szkoły Skalski Dance; grupy baletowe z Niepublicznej Placówki Oświatowej Ekoland z Węgrzc, Ekoland wystąpił również z pokazem capoeiry; cheerleaderki z Akademii Tańca i Gimnastyki ATIGA. Był pokaz judo i hip-hop w wykonaniu uczennic z klasy VIIa. Ksenia Zhyzhych, pierwszoklasistka, dała popisy gimnastyki artystycznej. Wystąpił chór szkolny Mezzoforte, a wraz nim solo Maja Sum. Emilia Zielowska i Szymon Krzyżan ze szkoły tańca Skalski Dance zatańczyli taniec towarzyski. Taniec nowoczesny zaprezentowali Centrum Tańca M.I. – grupa Funaberie oraz uczennice zieloneckiej szkoły wraz z … nauczycielkami. Młodzi judocy ze szkoły w Zielonkach pokazali swoje umiejętności pod okiem trenerki Beaty Pepery. Wystąpili też młodzi instrumentaliści grający na skrzypcach, keyboardzie i gitarze.
Nie mogło zabraknąć licytacji ciekawych przedmiotów. Na licytację przeznaczono m.in. plakaty z autografem Jurka Owsiaka, książki kulinarne Ewy Wachowicz, biografię Anny Dymnej (każda z autografem), wśród płyt, m.in. „Barcelonę” Sylwii Lorens. Rekordową kwotę uzyskał Oscar Ekolandu – zwycięzca licytacji zapłacił za figurkę 650 zł. Nabywca wydrukowanej na drukarce 3D mechanicznej ręki z latawcem WOŚP, którą ofiarowali państwo Filipek, przekazał ją z kolei szkole jako pomoc dydaktyczną.
Nawet wielka hala w Zielonkach jest za mała, by pomieścić wszystkie szkolne talenty, więc na małej scenie w sali nr 12 swoje umiejętności zaprezentowali po uprzednich preliminacjach uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej i starszych.
Całość zwieńczył koncert grupy Sensi, która porwała do tańca wolontariuszy i publiczność. Wspomnieć należy, że z kwestą uczniowie zieloneckiej szkoły udali się również w teren, do puszek zbierali w Zielonkach w okolicach szkoły, w hali sportowej, w centrum Zielonek, pod sklepami w Zielonkach oraz w Giebułtowie i Toniach.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

wybrane na www

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content