Skip to main content
search
Aktualności

Wakacyjne remonty w budynkach oświatowych

By 21 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 sierpnia 2013 przez admin

remont ZS Wola Zach

 

Już wkrótce koniec wakacji, dobiegają więc też końca niezbędne remonty w placówkach oświatowych na terenie gminy Zielonki. W pięciu budynkach szkolnych i przedszkolnych wydatkowano na nie łącznie 327 995 zł.

Największy zakres prac przeprowadzono w budynku Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, gdzie w czasie wakacji przebudowano więźbę dachową na budynku szkoły, do 23 sierpnia prace mają zostać zakończone. Koszt remontu wraz z projektem i nadzorem inwestorskim wyniesie 236 011 zł.
W Zespole Szkół w Korzkwi wykonano cyklinowanie, malowanie parkietu i malowanie lamperii w sali lekcyjnej nr 4 za kwotę 5 084 zł, jak również remont schodów wejściowych głównych i bocznych do budynku szkoły, naprawę muru oporowego obok sali gimnastycznej, wzmocnienie więźby dachowej, uszczelnienie kominów, wymianę czterech kratek wentylacyjnych na elewacji – koszt tych prac to 28 330 zł.
W Zespole Szkół w Zielonkach w czasie wakacji wymieniono podłogę i pomalowano ściany w sali lekcyjnej  w przyziemiu nr 11, w której prowadzone są lekcje muzyki i plastyki (izolacja, wylewka, położenie wykładziny) –  koszt remontu wyniósł 39 500 zł.
W Szkole Podstawowej w Owczarach w trakcie wakacji wymieniono grzejniki w salach lekcyjnych. Koszt wymiany wyniósł 8 tys. zł.
W Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach natomiast wykonano prace adaptacyjno-remontowe wewnątrz budynku przedszkola polegające na przebudowie istniejącego na parterze węzła sanitarnego i budowie dodatkowego węzła sanitarnego w pomieszczeniu powstałym w miejscu zlikwidowanych schodów i wejścia od strony ul. T. Kościuszki; zamontowano też dodatkowe zewnętrzne drzwi w sali gimnastycznej. Koszt robót wyceniono na 89 913 zł.
Trwają też prace mające na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych wokół placówek oświatowych w Bibicach – wraz z dyrektorami Zespołu Szkół  w Bibicach oraz Przedszkola Samorządowego i rodzicami uzgodniono koncepcję parkingu dla obu placówek oświatowych, dwóch placów zabaw i boiska, zostały zlecone prace projektowe niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę inwestycji – prace wyceniono na 11 070 zł.
MKF

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content