Skip to main content
search
Ogłoszenia

Wandal zdewastował przystanek autobusowy

By 5 września 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 5 września 2019 przez admin

przystanek

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali 27-letniego wandala za zdewastowanie przystanku autobusowego w gminie Zielonki. Mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (29 sierpnia br.). Dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu sprawcy uszkodzenia wiaty przystankowej w jednej z miejscowości gminy Zielonki. Na miejscu policjanci zastali świadka zdarzenia wraz z ujętym przez niego sprawcą, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Krakowa. Wandal zniszczył wiatę, wyrywając z niej boczną ścianę z pleksi oraz uszkodził tablicę informacyjną z nazwą przystanku. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został on przez mundurowych zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Następnego dnia, w komisariacie, 27-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia (art. 288 par. 1 kk.). Szkody zniszczeń zostały wycenione na kwotę ponad tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacja: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

Close Menu
 
1 października 2023
Skip to content