Skip to main content
search
Aktualności

Ważne informacje na początek roku 2024

By 3 stycznia 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 stycznia 2024 przez Marek Skiba

Opłaty za odpady komunalne

Referat Niskiej Emisji i Odpadów informuje, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2024 nie uległa zmianie względem roku 2023. Tym samym stawka, jak i opłata za odbiór odpadów pozostają takie same jak w roku wcześniejszym. Opłat należy dokonywać na indywidualny numer rachunku, który obowiązywał dotychczas. Nie planuje się rozsyłania pocztą informacji dotyczącej wysokości opłat za gospodarowanie odpadami oraz numerów kont, na które należy dokonywać wpłat.

Równocześnie przypominamy o obowiązku zmiany deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku zmiany liczby osób zamieszkujących na posesji.

Otwarcie pętli autobusowo-tramwajowej Górka Narodowa P+R

Od 8 stycznia, w związku z otwarciem pętli autobusowo-tramwajowej Górka Narodowa P+R nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Nowa pętla będzie przystankiem początkowym/końcowym dla linii nr 217, 247, 257, 277 oraz 280. W przypadki autobusu nr 307 nowa pętla będzie przystankiem tzw. przelotowym.

Parking P+R, dla około 460 samochodów, uruchomiony zostanie prawdopodobnie 12 stycznia.

Wydawanie dowodów osobistych

Od 29 grudnia 2023 roku weszły w życie istotne zmiany w procesie wydawania i odbioru dowodu osobistego. Od tego dnia obywatele składają wnioski w formie elektronicznej w Urzędzie Gminy i podpisują je za pomocą przeznaczonego do tego celu urządzenia umożliwiającego złożenie i odwzorowanie podpisu własnoręcznego (tzw. signature pad).

Zmianie ulega też proces odbioru dokumentu. Nie trzeba podpisywać „papierowego” formularza odbioru dowodu osobistego, lecz formularz elektroniczny w Urzędzie Gminy, który również trzeba podpisać na specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu w Urzędzie Gminy.

Ferie z CKPiR w Zielonkach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ferii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zaplanowano dwa turnusy warsztatów w hali sportowej w Zielonkach (ul. Jana Michalika 2a) w cenie 190 zł za turnus, opieka w godzinach 9:00-14-00 oraz dwa turnusy półkolonii w Folwarku Kultura w Owczarach (ul. Długa 72) w cenie 690 zł za turnus, opieka w godzinach 8:00-17:00. Zapisy pod numerem telefonu 12 665 10 87 wew. 21.

Media społecznościowe naszej gminy

Zachęcamy do odwiedzania naszych mediów społecznościowych. Na gminnym profilu Facebook pojawiają się m.in. obszerne foto- i wideorelacje z wydarzeń i uroczystości. Regularnie publikujemy także na naszych kanałach na YouTube i Instagramie. Zapraszamy także na profil Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach na portalu Facebook. Znajdują się tam informacje na temat naszej oferty kulturalnej i rekreacyjnej.

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content