Skip to main content
search
Aktualności

Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa – co udało się zrobić?

By 22 sierpnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 sierpnia 2019 przez admin

logo KORONA maleNiezwykle miło jest nam poinformować Państwa o wielu ciekawych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszym i na początku drugiego półroczu tego roku. Rok 2019 to rok obfitujący w naszej organizacji w wiele ciekawych wydarzeń, spotkań i projektów.
W tym roku przeprowadziliśmy nabory wniosków m.in. na działanie Podejmowanie działalności gospodarczej oraz Rozwijanie działalności gospodarczej, a także na projekty grantowe o tematyce związanej z edukacją i ekologią oraz nabór na działanie dotyczące rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej.


Aktualnie realizowany jest nasz tzw. projekt własny  pn. „Spichlerz Koronny – wdrożenie oraz promocja marki lokalnej LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa” . W ramach tej inicjatywy udało nam się już zorganizować spotkania informacyjno-promocyjne na temat wdrażania marki, przeprowadzić nabór wniosków o przyznanie znaku oraz przygotować materiały informacyjno-promocyjne oraz gadżety reklamujące projekt.
Dziewiętnastu grantobiorców realizuje 3 tematyczne projekty grantowe, których celem jest zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LSR poprzez doposażenie w stroje i instrumenty muzyczne podmiotów działających na rzecz szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego na obszarze LGD; rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGD; zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LSR poprzez wydanie przez grantobiorców różnego typu publikacji z zakresu ochrony, zachowania, promocji dziedzictwa lokalnego. Na ten moment zrealizowane i rozliczone zostały już 4 projekty grantowe m.in. polegające na zakupie instrumentów muzycznych dla orkiestr dętych, wydaniu płyty oraz budowie ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej.
Nie zapominamy także o projektach edukacyjnych-kontynuowany jest projekt współpracy pt. „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej-Multicel”, którego głównym celem jest wzmocnienie kapitału społecznego i umiejętności przedsiębiorczych mieszkańców LGD. W ramach tego przedsięwzięcia przeprowadziliśmy do tej pory kurs barmański, kelnerski i florystyczny. W planach mamy jeszcze organizację m.in. kursu językowego, komputerowego czy kursu na pracownika administracyjno-biurowego.
Nasze najbliższe plany na przyszłość to m.in. wdrażanie następnego projektu własnego  pn. „Lokalności-targi produktów lokalnych” – promocja lokalnych produktów z terenu LGD” oraz realizacja kolejnych projektów współpracy, w tym projektu międzynarodowego z Estończykami.
Szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych naborów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.koronakrakowa.pl  oraz w biurze Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

korona

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content