Skip to main content
search
Relacje

Węgrzeckie Jasełka 2015

By 22 stycznia 2015No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 22 stycznia 2015 przez admin

jasełka

Amatorski zespół teatralny działający przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach już po raz trzeci zaprosił na jasełka. Premierowe przestawienie “Otwórzcie drzwi Chrystusowi” odbyło się 10 stycznia w węgrzeckim kościele, a za dwa tygodnie jasełka zostaną zaprezentowane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie.

Archanioł Gabriel, Lucyfer, Bolesław Chrobry, Wincenty Witos, święty Jan Paweł II – to niektóre z postaci, w które wcielono się podczas jasełek. Tekst do nich został napisany i opracowany przez Jana Chodzińskiego, a reżyserem spektaklu został ponownie Krystian Gut. Po raz pierwszy w spektaklu wziął udział chór „Hasło” śpiewający w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Prócz wspaniale prezentujących się na scenie aktorów uwagę widzów przyciągały pięknie uszyte stroje, odpowiednio dopasowane do epoki, ręcznie robione kolczugi i zdobione korony, które zostały przygotowane przez lokalnych rzemieślników. Wiele osób było zaangażowanych w realizację tego pomysłu, nie tylko aktorzy, ale także osoby zajmujące się scenografią, oświetleniem, kwestiami organizacyjnymi.

jasełka1


Efekt wielomiesięcznych prób i ćwiczeń można było zobaczyć podczas premiery w Węgrzcach.
Już od października intensywnie przygotowywaliśmy się do tego występu i mam nadzieję, że tegoroczne jasełka spodobają się publiczności – mówiła przed występem Zofia Kot, współreżyser przedstawienia.
Cały zespół pracował i pracuje charytatywnie, a datki zbierane podczas sobotnich jasełek zostaną przekazane choremu na stwardnienie rozsiane panu Piotrowi z Krakowa. Przedstawienie powstało dzięki przychylności proboszcza parafii pw. św. A. Boboli w Węgrzcach ks. Wojciecha Warzechy – Dziękujemy za umożliwienie realizacji planów, pomoc w przygotowaniach, opiekę duchową nad nami i naszym przedsięwzięciem, uśmiech, cierpliwość, a także mocne jak co roku trzymanie kciuków – mówiła Joanna Pasek, kierownik zespołu Małopolskich Jasełek.
Jasełka zostaną wystawione raz jeszcze, 24 stycznia, w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Krakowie dla członków Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z województwa małopolskiego.
KB

Więcej zdjęć: TUTAJ.

jasełka2

jasełka3

jaesłka4

jaesłka5

jasełka6

jasełka7

 

Close Menu
 
1 marca 2024
Skip to content