Skip to main content
search
Relacje

Węgrzeckie Jasełka 2015

By 22 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 stycznia 2015 przez admin

jasełka

Amatorski zespół teatralny działający przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach już po raz trzeci zaprosił na jasełka. Premierowe przestawienie “Otwórzcie drzwi Chrystusowi” odbyło się 10 stycznia w węgrzeckim kościele, a za dwa tygodnie jasełka zostaną zaprezentowane w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie.

Archanioł Gabriel, Lucyfer, Bolesław Chrobry, Wincenty Witos, święty Jan Paweł II – to niektóre z postaci, w które wcielono się podczas jasełek. Tekst do nich został napisany i opracowany przez Jana Chodzińskiego, a reżyserem spektaklu został ponownie Krystian Gut. Po raz pierwszy w spektaklu wziął udział chór „Hasło” śpiewający w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Prócz wspaniale prezentujących się na scenie aktorów uwagę widzów przyciągały pięknie uszyte stroje, odpowiednio dopasowane do epoki, ręcznie robione kolczugi i zdobione korony, które zostały przygotowane przez lokalnych rzemieślników. Wiele osób było zaangażowanych w realizację tego pomysłu, nie tylko aktorzy, ale także osoby zajmujące się scenografią, oświetleniem, kwestiami organizacyjnymi.

jasełka1


Efekt wielomiesięcznych prób i ćwiczeń można było zobaczyć podczas premiery w Węgrzcach.
Już od października intensywnie przygotowywaliśmy się do tego występu i mam nadzieję, że tegoroczne jasełka spodobają się publiczności – mówiła przed występem Zofia Kot, współreżyser przedstawienia.
Cały zespół pracował i pracuje charytatywnie, a datki zbierane podczas sobotnich jasełek zostaną przekazane choremu na stwardnienie rozsiane panu Piotrowi z Krakowa. Przedstawienie powstało dzięki przychylności proboszcza parafii pw. św. A. Boboli w Węgrzcach ks. Wojciecha Warzechy – Dziękujemy za umożliwienie realizacji planów, pomoc w przygotowaniach, opiekę duchową nad nami i naszym przedsięwzięciem, uśmiech, cierpliwość, a także mocne jak co roku trzymanie kciuków – mówiła Joanna Pasek, kierownik zespołu Małopolskich Jasełek.
Jasełka zostaną wystawione raz jeszcze, 24 stycznia, w parafii pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Krakowie dla członków Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z województwa małopolskiego.
KB

Więcej zdjęć: TUTAJ.

jasełka2

jasełka3

jaesłka4

jaesłka5

jasełka6

jasełka7

 

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content