Skip to main content
search
Relacje

Węgrzeckie jasełka w Krakowie

By 28 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 stycznia 2015 przez admin

jaesłka1

24 stycznia w sali teatralnej kościoła pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie wystąpił amatorski zespół teatralny działający przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach. Tegoroczne przedstawienie „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” pokazało wspaniały efekt pracy zespołu, który od trzech lat z sukcesem działa przy węgrzeckiej parafii.

Wśród publiczności zaproszonej na to sobotnie wydarzenie znaleźli się: proboszcz parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach ks. Wojciech Warzecha, starosta powiatu krakowskiego Józef Krzyworzeka, poseł Józef Lasota,wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz radni gminy Zielonki Anna Sieńko, Renata Kosno, Mirosław Golanko oraz dyrektor biblioteki publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński oraz członkowie Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z województwa małopolskiego.
Archanioł Gabriel, Lucyfer, Bolesław Chrobry, Wincenty Witos, święty Jan Paweł II – to niektóre z postaci, w które wcielono się podczas jasełek. Tekst do nich został napisany i opracowany przez Jana Chodzińskiego, a reżyserem spektaklu był Krystian Gut. W jasełkach wziął udział chór „Hasło” śpiewający w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Aktorzy wspaniale prezentowali się na scenie, uwagę widzów przyciągały pięknie uszyte stroje, odpowiednio dopasowane do epoki, ręcznie robione kolczugi i zdobione korony, które zostały przygotowane przez lokalnych rzemieślników. Wiele osób było zaangażowanych w realizację tego pomysłu, także osoby zajmujące się scenografią, oświetleniem, kwestiami organizacyjnymi.
Efekt wielomiesięcznych prób i ćwiczeń można było zobaczyć podczas spektaklu.
Już od października intensywnie przygotowywaliśmy się do tego występu i mam nadzieję, że tegoroczne jasełka spodobają się publiczności – mówiła przed występem Zofia Kot, współreżyser przedstawienia.
Cały zespół pracował i pracuje charytatywnie, a datki zbierane podczas jasełek zostaną przekazane choremu na stwardnienie rozsiane panu Piotrowi z Krakowa. Przedstawienie powstało dzięki przychylności proboszcza parafii pw. św. A. Boboli w Węgrzcach ks. Wojciecha Warzechy – Dziękujemy za umożliwienie realizacji planów, pomoc w przygotowaniach, opiekę duchową nad nami i naszym przedsięwzięciem, uśmiech, cierpliwość, a także mocne, jak co roku, trzymanie kciuków – mówiła Joanna Pasek, kierownik zespołu Małopolskich Jasełek.
KB
Zapraszamy do oglądnięcia: GALERII ZDJĘĆ.

 

jasełka2

jasełka3

jasełka4

jasełka5

jaesłka6

jasełka7

 

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content