Skip to main content
search
Aktualności

Węgrzeckie pożegnanie lata

By 25 września 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 września 2018 przez admin

wegrzce22 września odbył się piknik sołecki ” Pożegnanie lata”. Organizatorem pikniku była sołtys Węgrzc Magdalena Listoś, rada sołecka oraz radni gminy Zielonki Renata Kosno i Dariusz Wróbel. Gościliśmy na terenie TS Węgrzce. Bardzo dziękujemy prezesowi Jackowi Pierzchale oraz  wiceprezesowi Piotrowi Adamczukowi, za umożliwienie  realizacji naszego przedsięwzięcia. Na piknik zaproszeni byli mieszkańcy Węgrzc i sympatycy naszej miejscowości. Imprezę odwiedził również wójt gminy Zielonki Bogusław Król.


Przed piknikiem rozegrały się mecze piłkarskie ” Puchar Piłki Nożnej TS Węgrzce”. Drużyny walczyły zacięcie, ale zawsze fair play. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale. Po meczu na piłkarzy czekały napoje i gorące kiełbaski z grilla oraz degustacja lodów sponsorowana przez lodziarnię Dudek z Węgrzc.
Piknik podzielony był na strefy: warsztatową, wystaw lokalnych firm i organizacji, sceny i cateringu oraz atrakcji ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Podczas pikniku można było oglądać olbrzymie maszyny budowlane firmy StarKop, dzieci mogły skorzystać z przejażdżki na karuzeli i pod uważnym okiem Lucyny Marchewki – mieszkanki Węgrzc, namalować na szkle własny obrazek. Można było wykonać niezwykłe ” Łapacze Snów”- propozycje miejscowej malarki Moniki Malinowskiej. Ci, co nie boją się młotka i gwoździ robili bardzo estetyczne, ekologiczne domki dla owadów, w czym pomagali Jerzy Pławecki i Marcin Listoś – mieszkańcy Węgrzc.
Swoje stoisko miała również Biblioteka Publiczna w Węgrzcach, która rozpoczęła i kontynuuje akcję “wymień książkę” oraz przygotowała kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – samodzielne wykonywanie opakowań na prezenty i pojemniczków na artykuły biurowe wraz z wystawą gotowych prac. Szkoła Podstawowa w Bibicach uatrakcyjniła imprezę grami edukacyjnymi oraz pracą nad rozwojem kunsztu artystycznego uczestników. Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Kubisiowy Ogród” zadbało o malowanie dzieciom buzi w przepiękne dzieła; można było spróbować tutaj też malowania na przeźroczystej folii. Ciekawe było stoisko, gdzie panie mogły własnoręcznie przygotować sobie kosmetyki i środki chemiczne pod czujnym i serdecznym okiem Beaty Godyni-Kapałki.
Bardzo ciekawy był również edukacyjny punkt zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, gdzie można było przyjrzeć się pracowitym pszczółkom i skosztować przepyszny lipowy miód, poszerzyć wiedzę na temat przyrody i działań jakimi możemy sami przysłużyć się otaczającej nas przyrodzie. Dziękujemy też WFOŚ za drzewka, które zostaną nasadzone na terenie naszego sołectwa.
Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka oraz ciekawej dyscyplinie, jaką przygotowały dla nas mieszkanki i miłośniczki koni Agnieszka Szymańska i Monika Zielińska rzut podkową, za co na zwycięzców czekały nagrody wręczane na scenie przez panią sołtys.
A na scenie?… W czterech tańcach do najpopularniejszych szlagierów muzyki rozrywkowej zaprezentowały się przedszkolaki z grupy VI ( 6-latki ), z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Swoje umiejętności zdobyły podczas zajęć tanecznych prowadzonych przez Magdalenę Wójcik. Grupę Fit&Dance można było obejrzeć w tańcach, do których choreografię ułożyła instruktor tańca Anna Leginowicz. Wszystkich obecnych do nauki tanecznych kroków, np. samby, zaprosiła Justyna Dragan, instruktor tańca towarzyszącego. Obie panie pracują z dziećmi i dorosłymi w świetlicy ” Stara Kuźnia” w Węgrzcach.
Ponadto na scenie odbyło się rozdanie nagród dla uczestników programu „Węgrzce na sportowo” w kategoriach: wycieczki rowerowe, biegi oraz turniej siatkówki plażowej. Cykl imprez zorganizowano z dofinansowaniem ze środków „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa oraz Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji ” Szerokie Horyzonty” działającego na terenie Węgrzc.
Czym jest Capoeira mogliśmy się dowiedzieć dzięki grupie Unikar oraz Niepublicznej Placówce Oświatowej Ekoland z Węgrzc, która tańcem, śpiewem i muzyką rozgrzewała nas pod estradą.
Zabawa jest bardzo radosnym, ale i wyczerpującym, działaniem więc należało zadbać o żołądki naszych piknikowych gości. Jak zawsze nie zawiodły nas panie z Koła Gospodyń i Koła Seniora z Węgrzc. Wszyscy mogli spróbować wyśmienitego smalcu z ogórkami kiszonymi, a także przepysznych, własnoręcznie upieczonych ciast. Do dyspozycji był grill, stoisko z przepyszną kawą z naszej lokalnej palarni – Mix Coffee. O zdrowe żywienie oraz przepiękne dekoracje sceny zadbała Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Węgrzcach. Przepyszne jabłka i gruszki szybko zostały rozdane i skonsumowane. Dziękujemy!
Swoje stanowiska mieli także: centrum Natura Day Spa, firma florystyczna, Fundacja Szpiku Kostnego – punkt pobrań dawców szpiku, dogoterapeuta Kamila Maj, Starkop.
Po zakończonych meczach na boisku można było oglądać pokaz agility – tor przeszkód dla psów. Fascynujące były również pokazy strażackie zorganizowane przez OSP Węgrzce. Chętni mogli spróbować trafić wodą z węża strażackiego do celu, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, a miłośnicy motoryzacji dokładnie obejrzeć wozy strażackie. Strażacy dbali również o bezpieczeństwo wszystkich uczestników pikniku, za co im bardzo dziękujemy! Przypominamy, że jeśli ktoś z uczestników odkrył w sobie duszę strażaka – OSP prowadzi ciągły nabór do swojej grupy. Na zakończenie pikniku zagrał dla nas zespół Barwa, zapraszając obecnych do  tańca.
Sołtys Węgrzc Magdalena Listoś oraz rada sołecka oraz radni gminy z naszego okręgu składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom oraz firmom czynnie zaangażowanym w organizację pikniku, a wszystkim gościom dziękują za przybycie na nasze „Pożegnanie lata”!
Joanna Pasek, Magdalena Listoś
Fot.D.Pasek

wegrzce6

wegrzce2

wegrzce3

wegrzce4

wegrzce5

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content