Skip to main content
search
Aktualności

Widok na Zielonki – digitalizacja rowerowych tras turystycznych w gminie Zielonki

By 8 lipca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 lipca 2021 przez admin

rowerW ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2021 r. pn. „Małopolska Gościnna – I edycja” Priorytet 1: Tworzenie, rozwój, aktywizacja i promocja produktów turystycznych i oferty turystycznej regionu, zespół Ekospołeczni we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ pozyskał środki na zdigitalizowanie blisko 100 km tras rowerowych ( nagrania w obu kierunkach więc rzeczywisty dystans to 200 km) przebiegających przez naszą gminę, wytyczonych wcześniej przez CKPiR w Zielonkach we współpracy przez PTTK.

W ramach zadania opracowane zostaną interaktywne trasy rowerowe, które następnie będą udostępnione dla wszystkich amatorów turystyki rowerowej oraz ludzi chcących zapoznać się z bogactwem krajobrazu przyrodniczo-kulturowego naszej w formie nagrania dostępnego online.
Trasy mogą być przydatne w sytuacji, kiedy rowerzyści – w tym rodzice z dziećmi – chcą wybrać się na wycieczkę rowerową i chcą przed wyjazdem ocenić poziom trudności trasy, zaplanować miejsca wypoczynku oraz atrakcyjność trasy. Dzięki możliwości podzielenia tras na odcinki, każdy użytkownik będzie mógł zaplanować odpowiedni dla siebie dystans.
Trasy będą wzbogacone o zdjęcia i opisy miejsc oraz obiektów, wzdłuż których przebiegają. Ich prezentacja poprzedzona będzie artykułami w najbliższych miesiącach opisującymi jej przebieg, udostępnianymi sukcesywnie na stronie www.ekospoleczni.zielonki.pl oraz mediach społecznościowych, w tym Urzędu Gminy w Zielonkach i Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, którego pracownicy są zaangażowani w przygotowanie wniosku i jego realizację. Autorem wniosku i koordynatorem projektu jest Adam Dąbrowski, sołtys Pękowic. Dotacja w ramach realizacji zadania wynosi 19.998,00 zł, a cały projekt to koszt 26.488 zł.
Na zdjęciu rowerzyści na jednej z tras po gminie Zielonki

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content