Skip to main content
search
Relacje

Więcej czytania!

By 22 października 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 października 2014 przez admin

DSC 1925

 

Zespół Szkół w Korzkwi wraz z Biblioteką Publiczną w Zielonkach rozpoczął realizację projektu „Dobra książka czyni cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki. 7 grudnia planowany jest Festiwal Literacki, na którym uczniowie spotkają się z poczytną pisarką Barbarą Gawryluk, a co poniedziałek w filii biblioteki w Przybysławicach odbywać się będą spotkania biblioteczne dla dorosłych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności wokół Biblioteki Publicznej w Zielonkach oraz jej filii w Przybysławicach, a także promocja czytelnictwa zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i ludzi dorosłych, zamieszkałych w obszarze działania biblioteki. Organizatorzy chcą poprzez odpowiedni dobór treści oraz form pracy z czytelnikiem, w możliwie atrakcyjny sposób pokazać, jakie korzyści poza sposobem spędzania wolnego czasu można mieć poprzez kontakt z dobrze dobraną lekturą, niezależnie od wieku.
Celem projektu jest również ożywienie biblioteki, aby stała się miejscem, w którym czytelnik może nie tylko wypożyczyć książkę, ale również spotkać się z innymi czytelnikami i aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach.
W ramach projektu przewidziano zajęcia biblioterapeutyczne, stymulacji pamięci, kulinarne, spotkania z podróżnikami. 7 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół w Korzkwi odbędzie się Festiwal Literacki, podczas którego zaprezentowane będą prace uczniów oraz program artystyczny, a uczniowie będą mogli uczestniczyć w konkursach. Będzie też można nabyć nowe książki i wymienić się używanymi z innymi czytelnikami. Gościem festiwalu będzie Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka.
20 października 2014 r. miały miejsce pierwsze zajęcia z biblioterapii i stymulacji pamięci w Zespole Szkół w Korzkwi, które poprowadziła dr Wanda Matras z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy dorosłych na spotkania w bibliotece w Przybysławicach, które będą odbywać się w poniedziałki w godzinach od 17 do 18.30. Szczegóły również na plakatach.
Regina Styn, red. IO

DSC 1890
DSC 1898
DSC 1903
DSC 1931
DSC 1936
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content