Skip to main content
search
Relacje

Wieczór Kolęd w Brzozówce

By 20 grudnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2016 przez admin

IMG 9551Pośród lampionów, przy zapachu świątecznych pierników i pomarańczy, odbył się pierwszy Wieczór Kolęd w Brzozówce zorganizowany wspólnie przez Koło Przyjaciół Brzozówki oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Zespołu Szkół w Korzkwi.

18 grudnia w budynku wielofunkcyjnym uczniowie Gimnazjum w Korzkwi udowodnili, że potrafią wyjść poza stereotypy. Nie tylko śpiewali, ale i opowiadali o różnych tradycjach świąt i kolędowania. Pod kierownictwem pań: Małgorzaty Kruczek, Anny Bełzowskiej, Anny Kamińskiej oraz Agnieszki Kapel przygotowali też kilkanaście kolęd i pastorałek. Ponadto jeden z uczniów – Bartosz Sioła – akompaniował na akordeonie,  a pani Agnieszka Kapel – na skrzypcach. Doskonałym uzupełnieniem tej duchowej uczty były wypieki pań z Brzozówki. Widać, że Stowarzyszenie Wolontariatu „Pomagamy” i Koło Przyjaciół Brzozówki to wspaniały duet organizacyjny, który, mamy nadzieję, nie raz nas jeszcze zaskoczy. 

Wszyscy uczestnicy chwalili sobie takie wprowadzenie w świąteczną atmosferę. Trochę tylko szkoda, że święta dopiero za tydzień, bo ciężko po takim wieczorze wrócić do szarej rzeczywistości.

Tekst i foto: Michał Cich

IMG 9451
 
IMG 9551
 
IMG 9466
IMG 9430

IMG 9507

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content