Skip to main content
search
Relacje

Wieczór kolęd w Woli Zachariaszowskiej

By 5 lutego 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 lutego 2015 przez admin

DSCN5794

 

31 stycznia seniorzy z Woli Zachariaszowskiej, zaproszeni przez panią sołtys Lucynę Kwiecień i radę sołecką, zebrali się, by pośpiewać razem kolędy i obejrzeć występ Herodów z Trojanowic. W spotkaniu uczestniczyło blisko 60 osób.

 

Spotkanie poprzedziła Msza św. odprawiona w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej przez proboszcza parafii ks. Michała Kowalskiego. Następnie – już w budynku sołeckim – sołtys powitała zebranych na piątym już spotkaniu świątecznym w tej miejscowości. Wśród zaproszonych gości, oprócz seniorów, znaleźli się ksiądz proboszcz, radny Piotr Calik, dyrektor Zespołu Szkół Romana Chadysz-Michalska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Robert Kowalski i prezes miejscowej OSP Adam Krokosz.
Wieczór rozpoczęto od wspólnego śpiewu kolęd, w którym prym wiodła – oprócz księdza proboszcza oczywiście – pani sołtys. Tradycji stało się zadość – seniorzy świetnie radzili sobie nawet i bez śpiewników. Na akordeonie akompaniował śpiewającym Lech Wnuk, dyrygent miejscowej orkiestry. Dla zebranych wystąpiła też grupa kolędnicza Herody z Trojanowic, która miesiąc temu zajęła I miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych w Chrzanowie. I tu występ bardzo się spodobał, wzbudzał salwy śmiechu. Na koniec, i „pod nóżkę” i do śpiewu, zagrał zespół w składzie: Artur Nogieć (sołtys Garlicy Duchownej), Angelika Poznańska i Karol Żuchowicz, wspomagany od czasu do czasu przez Lecha Wnuka.
MKF

 

DSCN5788
DSCN5794
DSCN5801
DSCN5804
DSCN5840
DSCN5842
DSCN5846
DSCN5847
DSCN5859
DSCN5861
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content