Skip to main content
search
Aktualności

Wieczornica Patriotyczna w Owczarach

By 12 listopada 2013No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2013 przez admin

Dzień Niepodległości 119

 

11 listopada 2013 r. w 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w budynku wielofunkcyjnym w Owczarach odbyła się po raz pierwszy Wieczornica Patriotyczna. Na przybyłych mieszkańców czekały przygotowane śpiewniki z “Rotą”, “Mazurkiem Dąbrowskiego”, “Pierwszą kadrową” i innymi pieśniami patriotycznymi.

 

Rozśpiewanym gościom akompaniowali: nauczycielka muzyki Agnieszka Jurkiewicz (keyboard) oraz Bartłomiej Śmiałek (perkusja) członek Młodzieżowego Klubu Środowiskowego “Grupka” w Krakowie. Utwory komentarzami uzupełniał Paweł Zegartowski wspominając przeżycia rodziców i dziadków w okresie wojennym.
Nie zabrakło też części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Grupka maluchów z klasy pierwszej pod czujnym okiem pani Doroty Stolarzewicz wyrecytowała wierszyk “Kto Ty jestes? Polak mały”. Również starszaki z klasy piątej i szóstej: Julia Nowak, Bartosz Sioła, Bartosz Dudek i Oskar Ślusarczyk prezentowali przygotowane teksty.
Myślałem o przygotowaniu tego spotkania już od września. Dzisiaj jestem zadowolony, że pomysł się powiódł – zdradził pan dyrektor, dziękując uczestnikom wieczornicy za przybycie.
Pomysłodawcą spotkania był dyrektor Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach, Paweł Zegartowski. Organizatorami spotkania byli: Rada Rodziców oraz Koło Gospodyń z Owczar, które przygotowało skromny poczęstunek. Podziękowania należą się również sołtysowi Ryszardowi Krawczykowi, który czynnie wspiera wspólnotę szkolną.

Patrycja Sioła

Dzień Niepodległości3

Dzień Niepodległości4

Dzień Niepodległości 118

Close Menu
 
4 lipca 2022
Skip to content