Skip to main content
search
Aktualności

Wieczornica Patriotyczna w Owczarach

By 12 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2013 przez admin

Dzień Niepodległości 119

 

11 listopada 2013 r. w 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w budynku wielofunkcyjnym w Owczarach odbyła się po raz pierwszy Wieczornica Patriotyczna. Na przybyłych mieszkańców czekały przygotowane śpiewniki z “Rotą”, “Mazurkiem Dąbrowskiego”, “Pierwszą kadrową” i innymi pieśniami patriotycznymi.

 

Rozśpiewanym gościom akompaniowali: nauczycielka muzyki Agnieszka Jurkiewicz (keyboard) oraz Bartłomiej Śmiałek (perkusja) członek Młodzieżowego Klubu Środowiskowego “Grupka” w Krakowie. Utwory komentarzami uzupełniał Paweł Zegartowski wspominając przeżycia rodziców i dziadków w okresie wojennym.
Nie zabrakło też części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Grupka maluchów z klasy pierwszej pod czujnym okiem pani Doroty Stolarzewicz wyrecytowała wierszyk “Kto Ty jestes? Polak mały”. Również starszaki z klasy piątej i szóstej: Julia Nowak, Bartosz Sioła, Bartosz Dudek i Oskar Ślusarczyk prezentowali przygotowane teksty.
Myślałem o przygotowaniu tego spotkania już od września. Dzisiaj jestem zadowolony, że pomysł się powiódł – zdradził pan dyrektor, dziękując uczestnikom wieczornicy za przybycie.
Pomysłodawcą spotkania był dyrektor Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach, Paweł Zegartowski. Organizatorami spotkania byli: Rada Rodziców oraz Koło Gospodyń z Owczar, które przygotowało skromny poczęstunek. Podziękowania należą się również sołtysowi Ryszardowi Krawczykowi, który czynnie wspiera wspólnotę szkolną.

Patrycja Sioła

Dzień Niepodległości3

Dzień Niepodległości4

Dzień Niepodległości 118

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content