Skip to main content
search
Relacje

Wielka miłość i praca, by świętować Złote Gody

By 19 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 września 2014 przez admin

DSCN2428

 

16 parom z gminy Zielonki, które zawarły małżeństwo w 1963 roku, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Na uroczystości 18 września 2014 roku zostały one wręczone przez wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Gratulacje łączyły się z podziękowaniami za przykład trwałości małżeństwa, jakie niosą pary.

Nie wszyscy mogli spotkać się w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach, ale kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marta Kazior wymieniła uhonorowanych medalami złotych Jubilatów z ubiegłego roku: Stanisławę i Romualda Calików z Garliczki, Irenę i Ryszarda Ejankowskich z Węgrzc, Annę i Franciszka Kmiotek z Bibic, Helenę i Mieczysława Lusinów z Zielonek, Annę i Wojciecha Palimąków z Zielonek, Anielę i Gerarda Piekarzów z Bibic, Honoratę i Jana Pietrzyków z Zielonek, Cecylię i Jana Prucia z Węgrzc, Elżbietę i Alfreda Reroniów z Bibic, Zofię i Stanisława Rożek z Batowic, Irenę i Janusza Sala z Węgrzc, Halinę i Kazimierza Sosnowskich z Owczar, Małgorzatę i Mieczysława Sroków z Owczar, Annę i Mariana Tomczyków z Korzkwi, Kazimierę i Władysława Wardęgów z Brzozówki, Annę i Bronisława Zabiegaj z Bibic.
Gratulacje i życzenia w imieniu Rady Gminy Zielonki złożył jej przewodniczący Ryszard Krawczyk, w tym Diamentowych Godów i Błogosławieństwa Bożego.
Dla uhonorowanych małżonków ponadczasowe szlagiery zaśpiewali soliści zespołu Fermata: Ola Medyńska, Ola Majka, Norbert Kociarz i Filip Major.
Nie obyło się bez pytań o receptę na trwałe małżeństwo. Skierowano go, co ciekawe, do profesora nauk medycznych Alfreda Reronia z Bibic. – W badaniach naukowych, jakie przeprowadzono okazało się, że najtrwalsze są te małżeństwa, które zawierane są z wielkiej miłości; te małżeństwa są w stanie przetrwać przez 50 lat, co jest możliwe, niejedną burzę. Tak że miłość i praca – tak bym to podsumował. – wydał receptę pan profesor. Jubilaci czekają teraz na następców, również wśród swoich rodzin – pani Anna Tomczyk z mężem Marianem, który są już pradziadkami i mieszkają w Korzkwi byli na uroczystości gminnej niemal w przeddzień ślubu wnuczki.
Małżonkom towarzyszyły rodziny, również najmłodsze pokolenia. Przybyli także sołtysi i radni z miejscowości, z których pochodzą Jubilaci. Parom odśpiewano „Sto lat”, wykonano też pamiątkową fotografię, którą publikujemy obok, można ją powiększyć klikając w miniaturę.
IO

Więcej zdjęć pod linkiem: tutaj

 
DSCN2269
DSCN2275
DSCN2290
DSCN2294
DSCN2297
DSCN2304
DSCN2317
DSCN2320
DSCN2332
DSCN2337
DSCN2342
DSCN2351
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content