Skip to main content
search
Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Zielonki

By 7 lutego 20227 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Już po raz 30. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci zbierano także w naszej gminie. W akcję zaangażowały się dwa szkolne kluby wolontariatu, które zebrały łącznie kwotę 58 743,59 zł.

W Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Zielonkach zbiórka była prowadzona od 12 do 14 stycznia. Piętnastu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu prowadzonego przez Magdalenę Zbroję kwestowało w poszczególnych klasach. Wolontariusze  z charakterystycznym czerwonym serduszkiem zebrali 2442,34 zł.
W Szkole Podstawowej w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach od 2012 roku funkcjonuje Klub Wolontariatu Pomagamy koordynowany przez Annę Bełzowską i Małgorzatę Kruczek. W tym roku przeprowadzono licytacje oraz kwestę.
– Co roku, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia organizujemy licytację dla WOŚP. W tym roku licytacja odbyła się 16 grudnia. Wszystkie licytowane przedmioty otrzymujemy od rodziców, nauczycieli  lub przyjaciół klubu. W tym roku były to zabawki, kwiaty, ozdoby choinkowe, słodkości, gry, wejściówki do salonu kosmetycznego, sesja zdjęciowa i wiele innych. Największe zainteresowanie wzbudziła licytacja gitary. Zebraliśmy 5440 zł. Największą nagrodą za przygotowanie całego przedsięwzięcia były uśmiechnięte buzie dzieci – mówi Małgorzata Kruczek.
84 wolontariuszy Klubu Wolontariatu Pomagamy w niedzielny poranek 30 stycznia kwestowało w różnych miejscach Krakowa, Korzkwi i Ojcowa, aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej. Ogromne zaangażowanie i uśmiech na twarzy, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, sprawiły, że puszki zapełniły się kwotą  50 861,25 zł.
KB

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content