Skip to main content
search
Aktualności

Wielkanoc dla Seniorów w Zielonkach

By 19 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 kwietnia 2019 przez admin

wielkanoc

Wielkanocne spotkania dla starszych mieszkańców gminy – to już tradycja. Przy staropolskim żurku, wielkanocnym jajeczku i świątecznych ciastach usiadły osoby starsze i samotne z gminy Zielonki. 16 kwietnia do zieloneckiego Centrum Integracji Społecznej zaprosili pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

Spotkanie zorganizowano już po raz szósty, a wzięło w nim udział ok. 80 osób z terenu gminy Zielonki. Pokarmy poświęcił i modlitwę poprowadził proboszcz zieloneckiej parafii ks. kan. Tadeusz Kozak. Wielkanocne życzenia złożył wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: proboszcz z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach ks. Jan Przybocki, radna gminy Zielonki Lucyna Zielińska, sołtys sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński.
Jesień życia nie musi być smutna i szara, o czym przekonywały seniorki i seniorzy podczas spotkania. Ważne by znaleźć pomysł na siebie i miłe towarzystwo, tak jak to na przykład robią uczestniczki zajęć w Centrum Aktywnego Seniora w Zielonkach czy też panie śpiewające w chórze Bel Canto. To one wystąpiły w części artystycznej, przygotowane przez instruktora CKPiR Wojciecha Karwata – zarazem radnego powiatu krakowskiego akompaniującego zespołowi na akordeonie. Wiersze, skecze i anegdoty opowiedziały m.in. Zofia Chacuś i Janina Chrzan. – Abyśmy się na Boże Narodzenie znowu w takim gronie spotkali – życzyła wszystkim Zofia Chacuś.
KB

Wiecej zdjeć: tutaj.

wielkanoc2

wielkanoc1

wielkanoc4

wielkanoc5

wielkanoc6

wielkanoc7

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content