Skip to main content
search
Aktualności

Wielkanocne Alleluja w Kole Seniora w Węgrzcach

By 27 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 marca 2018 przez admin

wegrzceŚwięta Wielkanocne to szczególny czas spędzany w radosnej, rodzinnej atmosferze pełnej dobroci i ludzkiej życzliwości. Takie też są spotkania organizowane co roku, tuż przed Wielkanocą, przez Koło Seniora w Węgrzcach. Uroczystość, która odbyła się 24 marca, poprowadziła Zofia Kot – od 7 lat przewodnicząca Koła Seniora. To ona zachęca seniorów do różnych aktywności. Na spotkaniu można było podziwiać ręcznie wykonane wielkanocne jajka, a także posłuchać wierszy deklamowanych z pamięci przez panią Zofię, Krystynę Urlik oraz Zofię Megiel.


W tym roku prócz seniorów, w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: radna gminy Zielonki Renata Kosno, sołtys Węgrzc Magdalena Listoś, ks. proboszcz Wojciech Warzecha, ks. Dariusz Chromy z Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach, poetka Zofia Daszkiewcz, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Zofia Kupiec-Czaplak, Przewodnicząca Koła  Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach Lucyna Jaskółka, Janina Franczak reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Na spotkaniu uhonorowano Bogumiłę Przysiężniak, która jak zdradziły koleżanki, obchodziła 30 lat do setki. Z tej okazji zaśpiewano solenizantce 100 lat, a pani Bogusława poczęstowała gości pysznym tortem. Na spotkaniu nie zabrakło również wielkanocnego barszczu,  domowego chrzanu i wyjątkowych ciast. Spotkanie było okazją do rozmów o tradycjach świątecznych, dawniej i dziś, potrawach szykowanych w tym okresie i o tym co w życiu najważniejsze.
Odkrywamy kolejny wymiar naszego życia. Odkrywamy, że ono nie zamyka się tu i teraz. Te święta dają nam nadzieję. Tak naprawdę cierpienie zawsze jest tajemnicą. Możemy w tym momencie zadać sobie pytania. jaki byłby świat gdyby nie było cierpienia? Czy byłoby w nas współczucie, empatia, życzliwość? Czas cierpienia nas jednoczy i zbliża. Daje nadzieję i możliwość lepszego zrozumienia samych siebie – mówiła w napisanych przez siebie i przeczytanych zebranym przemyśleniach Zofia Kot.
KB                                                                                                                     Więcej zdjeć: TUTAJ.

page

page2

page3

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content