Skip to main content
search
Relacje

Wielkanocne smakowanie w Koronie Północnego Krakowa

By 20 kwietnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2015 przez admin

P1030587zmn

 

19 kwietnia na Wielkanocnym Festiwalu Kulinarnym zorganizowanym w Cholerzynie (gm. Liszki) przez stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa gminę Zielonki reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Owczar i Przybysławic. Przedstawicielki naszej gminy otrzymały wyróżnienia. I miejsce festiwalu zajęło koło z Igołomi, drugie miejsce: KGW Złotniki a trzecie – KGW z Pietrzejowic.

Wyróżnień było 11, prócz pań z gminy Zielonki otrzymały je również KGW z: Kaszowa, Modlnicy, Białego Kościoła, Giebułtowa, Odwiśla, Zofipola, Goszyc, Luborzycy i Maciejowic.
Podczas festiwalu przedstawiono potrawy wielkanocne z regionu podkrakowskiego wykonane przez członkinie kół, smakołykom towarzyszyły wykonane własnoręcznie wielkanocne dekoracje. Fachowe jury degustowało potrawy oceniając przygotowane produkty, a i uczestniczki częstowały przybyłych i koleżanki z innych kół. Jury wysoko oceniło przygotowanie i zaangażowane wszystkich, w efekcie koła otrzymały nagrody w postaci wyposażenia kuchennego.
Specjalnością KGW Przybysławice był żurek z klopsikami, biała kaszanka i mięsa przyrządzane na różne sposoby. Nie zabrakło chrzanu i wypieków, przede wszystkim bab drożdżowych. Festiwal był również debiutem nowej przewodniczącej Teresy Kolarskiej.
Chrzan ze śliwką, chrzan z żurawiną, jajka faszerowane, sernik, babka, swojskie wędliny – od takich frykasów uginał się stół przygotowany przez KGW Owczary, którym kieruje przewodnicząca Zofia Maj. Nadmienić należy, że panie serwowały potrawy ubrane w regionalne stroje krakowskie.
Prócz konkursu kulinarnego stowarzyszenie zapewniło m.in. warsztaty dla dzieci i koncert kapeli Modlnicanie.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

piknik 2015 011
P1030607
Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content