Skip to main content
search
Relacje

Wielkie Wiosenne Sprzątanie Pękowic – 1 kwietnia 2023 r

By 4 kwietnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 kwietnia 2023 przez KB

Tradycyjnie, jak co roku, liczne grono mieszkańców Pękowic, w tym mnóstwo dzieci, posprzątało swoją rodzinną miejscowość – i nie tylko. Po sąsiedzku uprzątnęliśmy również śmieci przy ul. Jurajskiej – na trasie autobusów 240 i 290 (tereny miasta Krakowa), oraz po drugiej stronie Prądnika na terenach sportowo-rekreacyjnych.

Tegoroczna akcja, zorganizowana i koordynowana przez sołtysa Pękowic – Adama Dąbrowskiego, zgromadziła także trzy organizacje: KGW Cud Miód Pękowice, którego członkinie upiekły przepyszne ciasta i w naszym ślicznym i gościnnym dom(k)u sołeckim częstowały kawą, herbatą i gorącą czekoladą, Stowarzyszenie Perła Pękowic, które jak co roku przygotowało piękne rękodzieło wielkanocne, oraz trenujący gościnnie w Pękowicach Klub Sportowy Zieleńczanka, którego młodzi zawodnicy sprawnie i szybko posprzątali boisko piłkarskie i okoliczne tereny.

Chyba nie ma w Pękowicach zakątka, który nie błyszczałby świąteczną czystością. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom wiejskich porządków. Jesteście wspaniali!

Romana Toft

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content