Wieści z kortów

By 10 sierpnia 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 10 sierpnia 2022 przez IO

30 lipca na dwóch obiektach sportowych (Korty Perła Pękowic i Tenis & Country Club Giebułtów) rozegrany został już kolejny Turniej o Puchar Wójta Gminy Zielonki organizowany przez Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Zielonki przy wsparciu Gminy Zielonki, Stowarzyszenia Perła Pękowic, sołtysa i rady sołeckiej Pękowic. Wygrali Mariola Jańczy i Piotr Kurdziel, serdecznie gratulujemy. Organizator turnieju Władysław Kućmierczyk w ostatnim czasie zwyciężył w dwóch międzynarodowych turniejach w kategorii seniorzy 80+.
Pomimo zapowiedzi obfitych opadów deszczu pogoda do rozegrania turnieju o Puchar Wójta Gminy Zielonki okazała się znakomita. W turnieju indywidualnym dla kobiet i mężczyzn udział wzięło 18 osób. Cieszy szczególnie fakt, że turniej dedykowany paniom, choć rozgrywany dopiero od 2019 roku, już na stałe wpisał się w organizację przedsięwzięcia.
Dzięki staraniom głównego organizatora Władysława Kućmierczyka oraz sołtysa Pękowic Adama Dąbrowskiego, udało się zebrać odpowiednią liczbę uczestniczek i uczestników, aby rozegrać turniej.
Wyniki rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Zielonki przedstawiają się następująco: w kategorii kobiet I miejsce zajęła Mariola Jańczy, II miejsce – Dominika Strączy, a III miejsce – Magdalena Włodarczyk; w turnieju mężczyzn w rywalizacji o puchar zwyciężył Piotr Kurdziel, który w meczu finałowym pokonał Andrzeja Rosłańca (II miejsce); III miejsce zajęli ex equo Władysław Kućmierczyk i Marian Dudek.
Nagrody zostały wręczone po meczu finałowym przez wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Na szczególne podziękowania zasługują także Zbigniew Nowakowski, sędzia główny zawodów oraz Katarzyna Jamborska i Dominika Strączy, które co roku aktywnie wspierają organizatorów turnieju.
Serdecznie gratulujemy panu Władysławowi zwycięstwa w Giebułtów ITF Seniors 200 czyli Międzynarodowym Memoriale T. Hatalskiego oraz XXXI Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Seniorów Katowice Cup 2022 im. J. Jędrzejowskiej. W obu zawodach uczestniczyli tenisiści z kraju i zagranicy, głównie Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. W kategorii 80+ rywalizowało każdorazowo 6 zawodników, w systemie gry każdy z każdym. Na przyszły rok pan Władysław, rocznik 1938, szykuje formę na zawody w kategorii 85+. Wysoko ocenia organizację zawodów, ale zadowolony jest również z turnieju w Pękowicach i Giebułtowie. – Ogromną satysfakcją dla organizatorów byli przedstawiciele innych miejscowości i liczba startujących. Dzięki kortom w Pękowicach i Giebułtowie zadomowił się nam tenis na dobre – mówi pan Władysław.
Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tak udanej imprezy sportowej dziękujemy i już teraz zachęcamy do udziału w następnym turnieju. II memoriał im. Kazimierza Kruka zostanie rozegrany na kortach w Giebułtowie i Pękowicach już 17 września.