Skip to main content
search
Aktualności

Wigilijne spotkanie z GOPS w Zielonkach

By 22 grudnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2017 przez admin

gops19 grudnia wspólnie przy wigilijnym stole spotkały się osoby starsze i samotne z terenu gminy Zielonki. Były życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, łamanie się opłatkiem i wigilijne smakołyki. Spotkanie zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowano przy współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji, Środowiskowym Domem Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział przeszło 150 osób.


– Wigilijne spotkania organizujemy dla Państwa już od wielu lat. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminnych. Głównym inicjatorem i organizatorem jest GOPS reprezentowany przez Lucynę Zielińską, przy współpracy Biblioteki Publicznej, którą reprezentuje Mariusz Zieliński, Środowiskowym Domem Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach – mówił Marek Płachta, dyrektor CKPiR który powitał zebranych gości. Wśród nich był Ryszard Krawczyk, przewodniczący Rady Gminy Zielonki, Wojciech Karwat, radny powiatu krakowskiego oraz Zofia Kupiec-Czaplak, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. członkowie Klubu 60+, Koła Seniora z Węgrzc oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej.
Ksiądz proboszcz Michał Kowalski pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej oraz ksiądz kanonik Alojzy Strączek z pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach odmówili modlitwę.
– Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, spokoju, radości, jako że są to święta na które czekamy cały rok – święta radości i oczekiwania. Życzę aby te święta Państwo spędzili w gronie rodziny, w gronie przyjaciół i by były szczęśliwe i radosne – życzył Ryszard Krawczyk, przewodniczący Rady Gminy Zielonki.
Życzę wam, aby każdy z nas zawsze czuł się potrzebny. Potrzebny komuś, bo o tyle jesteśmy warci, o ile jesteśmy komuś potrzebni i użyteczni. Dlatego się modlimy przy wspólnym stole, łamiemy opłatkiem, który potrafi wszystkich zjednoczyć. Życzę, żeby wszyscy zasiadający przy wigilijnym stole poczuli się jak wielka rodzina, gdziekolwiek się znajdą – mówił ks. Alojzy Strączek.
Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem przyszedł czas na kolędowanie w wykonaniu zespołu Bel Canto z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Świąteczna atmosfera bycia razem, wspólnoty, sprzyjała do rozmów i wspólnego kolędowania.
KB

Więcej zdjęć: tutaj.

gops1

gops2

gops3

gops4

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content